erb

Město
Znojmo

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 
title image

To nejdůležitější ze znojemské radnice

Obchvat: za uzavírku žádá město kompenzaci

V souvislosti s prodloužením uzavírky Přímětické, resp. Hlavní ulice, která byla zavřená kvůli vybudování největšího mostu obchvatu, žádá starosta Jan Grois jménem města po stavební firmě finanční kompenzaci.

Místo původně avizovaného termínu dokončení na konci roku 2018 totiž uzavírka trvala až do dubna letošního roku. Získané peníze z navrhovaného mimosoudního vyrovnání hodlá město investovat v Příměticích, protože právě zde byli obyvatelé nejvíce dotčeni. Více v tiskové zprávě ZDE.

Termíny jednání zastupitelů města Znojma

Zastupitelé města Znojma se sejdou v druhé polovině roku ještě třikrát:

2. září 2019

11. listopadu 2019

9. prosince 2019

Zasedání probíhají v zasedací místnosti zastupitelstva v budově Městského úřadu Znojmo (Obroková 1/12) vždy v 15:00 hodin a jsou veřejná. 

 

Starosta pojede do městských částí

Starosta Grois navštíví v září městské části, aby se opět setkal s občany. Diskutovat se bude zejména o tvorbě rozpočtu na rok 2020, o největších plánovaných investicích a záměrech. Ke komisím pro 10 městských částí přibyla také komise Znojmo – Louka v dolní části města.

Harmonogram návštěv v městských částech včetně času a místa konání najdete v příloze.

 

V Městském divadle opraví kotelnu

Investic se dočkají i prkna, která znamenají svět. V Městském divadle Znojmo zrekonstruují kotelnu, která je již v havarijním stavu. Do oprav město investuje 1,8 mil. korun. 

Divadelní sezóna tím nijak ohrožená není, ba naopak. Divadlo právě teď nabízí nová abonmá (více o sezóně 2019/2020 se dočtete ZDE).

 

Město se zapojí do projektu Life is skill

V rámci rodinné politiky se  Znojmo zapojí do projektu Life is Skill, jehož cílem je podporovat aktivní trávení volného času dětí a mládeže.

Děti načítají do aplikace Life is skill QR kódy nebo NFC čipy. Tyto čipy jsou rozmístěny v místech, které jsou v reálném světě pro děti zajímavé či které jim chceme více přiblížit. 

 

Znojemské kulturní léto: dva koncerty v posledním prázdninovém týdnu

Hvězda svítí nad Sinajem

Písně z různých koutů světa v originálních jazycích zazpívá mezzosopranistka Edita Adlerová za doprovodu kytarového Dua Manera.

Koncert se koná v úterý 27. srpna 2019 od 20:00 v kapli sv. Václava. 

 

CM Antonína Stehlíka

I letos si můžete v rámci kulturního léta vychutnat koncert Cimbálové muziky Antonína Stehlíka.

Tentokrát však výjimečně na nádvoří Domu umění ve středu 28. srpna 2019 od 19:00 hodin.  

 

Přílohy ke stažení


 

Stáhněte si aplikaci Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.