erb

Město
Znojmo

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 
title image

To nejdůležitější ze znojemské radnice

Znojmo žije divadlem zve na příběhy o lásce i na pohádku

Ve středu ožije Znojmo divadlem! Začíná oblíbený divadelní festival (21. - 25.8.), kde si diváci vychutnají několik divadelních představení různých žánrů.

Centrem dění bude tradiční cirkusové šapitó, které vyroste na Horním náměstí a stane se tak na čas prkny, které znamenají svět. Vstupenky na jednotlivá představení jsou v prodeji ZDE nebo přímo na místě před představením.

Pietní shromáždění

Město Znojmo si dovoluje pozvat občany na vzpomínkovou akci u příležitosti 51. výročí srpnových událostí roku 1968.

Památku těch, kteří se v srpnu roku 1968 postavili proti okupantům, si společně připomeneme u pamětní desky v Horním parku u Městských lázní ve středu 21. srpna 2019 v 9:00 hodin.

 

Aktuálně z Hradní ulice

V Hradní ulici naplno běží revitalizace veřejného prostranství a do ulice se vrací původní šatovská dlažba. Současně zde pracuje společnost Vinotrh na vybudování vinné galerie s kavárnou, která se poprvé otevře na vinobraní (pouze částečně).

Hradní ulice bude na vinobraní průchozí a práce budou pokračovat i po něm.

 

Kvůli sanaci skal se uzavře pěší trasa v Karolinkách

 Znojmo pokračuje sanací skal na levém břehu řeky Dyje. Aktuálně se pracuje v ul. U Obří hlavy pod znojemským hradem. Z důvodu zajištění bezpečnosti chodců je cca na 14 dní uzavřena část pěší stezky v Karolininých sadech (viz mapka v příloze). Sanace bude poté probíhat i pod ulicí Vinohrady. 

Jak sanace probíhají se můžete podívat i v reportáži ČT (ZDE).

 

Rekonstrukce mostu přes Dyji začne v září

Most, který vede přes řeku Dyji a spojuje ulici Koželužskou s ulicí Mlýnskou, se letos dočká avizované rekonstrukce. Tříměsíční opravy začnou na začátku září.

Firma nejprve zahájí práce pod mostem a znemožní tak provoz pod ním, tedy vodákům. Auta a kolový vláček budou moci po mostě jezdit ještě přibližně 2 týdny. Pro veškerý provoz se most uzavře po vinobraní. 

 

Centrum sociálních služeb nabízí pracovní místo

Centrum sociálních služeb Znojmo nabízí pracovní místo pracovník v sociálních službách – přímá obslužná péče. Jedná se o pracovní poměr na dobu určitou (s předpokladem na dobu neurčitou). Předpoklad nástupu je září 2019.

Žádost je možno zaslat / odevzdat do 23. 8. 2019. Kompletní informace o výběrovém řízení naleznete v přiloženém dokumentu.

 

Vstupenky na vinobraní koupíte výhodněji

Ještě do 31. srpna si můžete zakoupit dvoudenní permanentku na Znojemské historické vinobraní 2019 (13. – 15.9.) za výhodnou cenu 450 Kč (zlevněná 400 Kč pro studenty a seniory).

Zlevněnou permanentku lze zakoupit pouze osobně v TIC na Obrokové ulici ve Znojmě. Jednotlivé vstupné na pátek (350 Kč) nebo sobotu (450 Kč) bude možné koupit pouze ve dnech konání vinobraní.

 

Znojemské kulturní léto: Šerm na znojemském hradě a Netopýří noc

Na hradě vystoupí šermíři

Na znojemském hradě vystoupí ve čtvrtek 22. 8. v 17:00 hodin skupina historického šermu ALBION.

Diváci se mohou těšit na rytířské souboje, osahat si zbroj nebo se s rytíři i vyfotit.

 

Netopýří noc v muzeu

V areálu znojemského hradu chystá v sobotu 24. 8. od 19:00 do 23:00 hodin Jihomoravské muzeum společně s NP Podyjí a Českou společností pro ochranu netopýrů "Netopýří noc" (Mezinárodní noc pro netopýry).

 

Přílohy ke stažení


 

Stáhněte si aplikaci Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.