erb

Město
Znojmo

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 
title image

To nejdůležitější ze znojemské radnice

Zapojte se do soutěže Rozkvetlé Znojmo!

Pochlubte se svými rozkvetlými okny, předzahrádkami nebo balkony. Město vyhlásilo soutěž o nejkrásnější květinovou výzdobu, soutěž Rozkvetlé Znojmo. Přihlásit se je možné již jen do pátku 16. srpna. 

Přihlaste se zasláním fotografie výzdoby (s uvedením adresy a datem pořízení fotografie) na email petra.marsounova@muznojmo.cz, do předmětu napište „Soutěž – Rozkvetlé Znojmo“. 

Městská policie označí další kola syntetickou DNA

Další termín forenzního značení jízdních kol za pomoci syntetické DNA, které slouží jako nástroj například pro efektivní pátrání po odcizených kolech vyhlásila Městská policie na pondělí 19. srpna (13:00 - 18:00 hodin) na služebně Městské policie

Značení je nutné dopředu rezervovat na telefonním čísle: 515 22 55 55

 

Výsledky ankety po Fóru Zdravého města

Z dubnového Fóra Zdravého města a následné veřejné ankety vzešlo celkem sedm tzv. ověřených problémů. Jedná se v podstatě o prioritní oblasti, které znojemské občany nejvíce trápí a přejí si, aby se jimi vedení města zabývalo.

Přečtěte si zprávu o ověřených problémech a návrhy jejich řešení. 

 

Loucký klášter má další nová okna

Letošní etapa výměny oken v Louckém klášteře finišuje. Všech 36 oken je již na svém místě. Nyní probíhají zednické práce a na řadě je ještě repase původních dvoukřídlých dveří.

Investice města do výměny oken činí cca 3,2 milionů korun. Část nákladů by měla pokrýt dotace z programu Ministerstva Kultury.

 

Úspěchy znojemských sportovců

Ať už jsou to taekwondisté, plavci nebo hráči amerického fotbalu, jedno tyto sportovce spojuje – úspěšně reprezentují Znojmo doma i na mezinárodní úrovni. A vozí medaile.

Zástupci vedení města je proto nedávno přijali na znojemské radnici, aby jim poděkovali za jejich reprezentaci a pogratulovali.

 

Znojemské kulturní léto: Playáda a Hradební pondělí

Playáda podruhé

Druhý multižánrový minifestival Playáda se koná ve středu 14. srpna.

Tentokrát se v hradebním příkopu objeví hvězdy znojemské hudební scény: Záviš spolu s Yeezuz2020 a kapela Město, jako projekt okolo brněnské kapely KVĚTY a Martina Kyšperského.

 

Hradební pondělky pokračují

I v srpnu pokračuje program určený dětem - Hradební pondělí. 

Příští pondělí čeká děti v jižním hradebním příkopu za Kapucínskou zahradou celodenní program: vystoupení pro děti, střelba z luku (10-13), sokolnická ukázka (11-18) a ukázky zbraní a zbroje (16-21).

 

Přílohy ke stažení


 

Stáhněte si aplikaci Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.