erb

Město
Znojmo

mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
title image

To nejdůležitější ze znojemské radnice

Opravy Přímětické přinesou dopravní komplikace

Opravy ulice Přímětické, hlavní tepny vedoucí do městské části Znojma Přímětice, s sebou přinesou v termínu od 18. července do 11. srpna nutná dopravní omezení. Většinu času půjde pouze o částečné uzavírky.

Práce na rekonstrukci této silnice, kterou realizuje Správa a údržba Jihomoravského kraje, budou probíhat po etapách. První práce budou zahájeny 18. července, a to v úseku od autobusové zastávky na ulici Hlavní po křižovatku s ulicí Větrnou. Platit tu bude částečná uzavírka z důvodu frézování povrchu (bude probíhat po polovinách). Kompletní informace naleznete v Oznámení v příloze a ZDE.

Zažádejte o dotaci na obnovu kulturní památky

I letos mohou vlastníci kulturních památek v městské památkové rezervaci žádat o příspěvek na obnovu své nemovité i movité kulturní památky, který poskytuje Ministerstvo kultury společně s městem Znojmem z Programu regenerace MPR a MPZ.

Žádost lze zaslat do 15. října 2019. Informace a potřebný formulář naleznete ZDE.

Rodinná politika ve Znojmě má vlastní koordinátorku

Koncepce Rodinné politiky města Znojma stanovila na období 2016-2019 systém a priority podpory rodin ve Znojmě, který naplňuje město ve spolupráci s dalšími subjekty.

Vzhledem k udržitelnosti a rozvoji rodinné politiky, vznikla v červnu 2019 na odboru sociálním pozice pracovníka Rodinné politiky Města Znojma.

Uzavírka ulice Zelenářská

Z důvodu umístění lešení na komunikaci ul. Zelenářská bude část této ulice (nad radnicí) od pondělí 15. 7. do 28. 8. neprůjezdná.

Uzavírka ulice U Rybníka

Z důvodu provádění rekonstrukce komunikace bude uzavřena ulice U Rybníka v Příměticích, a to v termínu od 17. 7. do 31. 8. 2019.

Expozice pivovarnictví dočasně uzavřena

Od 10. do 31. července bude Expozice pivovarnictví pro návštěvníky uzavřena. Probíhající stavební práce na ulici Hradní neumožňují z hlediska bezpečnosti volný pohyb návštěvníků.

O otevření a ukončení prací budeme včas informovat.

Registrujte se do závodu Kolo pro život

Registrujte se do jednoho z nejoblíbenějších závodů série Kolo pro život, do závodu Znojmo Burčák Tour Kooperativy, který odstartuje v sobotu 7. září 2019.

Registrovat se můžete online do 4. září, na místě v předvečer závodu nebo před samotným startem.

Znojemské kulturní léto aktuálně: Playáda a divadlo pod širým nebem

Hadrián z Římsů

Divadelní spolek Rotunda naposledy představí rytířskou veselohru V. K. Klicpery - HADRIÁN Z ŘÍMSŮ.

Představení odehrají pod širým nebem v hradebním příkopu u Střelniční věže v úterý 16. července od 20:30 hodin.

Vstup je volný.

První ročník Playády

Pilotní ročník minifestivalu PLAYÁDA nabídne ve středu 17. 7. hudební program, autorské čtení Simeona Houště, přednášku o tom, jak se naučit žít bez tuny odpadu nebo možnost si zahrát se svým kamarádem pingpongový match.

Začínáme v 19:00 hodin v hradebním příkopu u Střelniční věže.

Přílohy ke stažení


Stáhněte si aplikaci Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.