erb

Město
Znojmo

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 

To nejdůležitější ze znojemské radnice

Znojemský advent láká na kocoura Mikeše, fotostěnu i pravou staročeskou zabíjačku

První adventní neděle je za dveřmi a s ní také zahájení Znojemského adventu na Masarykově náměstí. Advent se letos ponese v duchu ladovské zimy - nenechte se ujít jedinečnou výstavu obrazů Josefa Lady, postavu kocoura Mikeše, ponocného, velkoformátovou fotostěnu nebo pravou staročeskou zabijačku. 

Vánoční stom na Masarykově náměstí se rozsvítí v neděli 1. prosince v 16:45. Následně zazpívá Petr Kolář a znojemský dětský sbor Libohlásek. Kompletní program Znojemského adventu naleznete v příloze. 

Rozsvícení stromu a Mikuláš uzavřou ulice

V souvislosti s organizací rozsvícení vánočního stromu a programu Pekelná sešlost a Andělské nebe musí řidiči počítat s uzavírkou ulic Velká Mikulášská, Masarykovo náměstí a ulice Zámečnická, a to v časech:  

1. prosince (16:00 - 20:00)

5. prosince (15:00 - 21:00)

 

Advent v městských částech

Od 28. listopadu do 7. prosince se v městských částevh Znojma a ve Středisku volného času Znojmo rozsvítí vánoční stromy. 

K adventní atmosféře přispějí koledy, kulturní program, malá vánoční soutěž a oblíbení maskoti. První strom se rozsvítí v Příměticích u školy už tento čtvrtek. Ostatní termíny naleznete v příloze.

 

Parkovací karty ve výdeji

Zájemci si mohou vyzvednout parkovací kartu pro parkování na parkovištích městské památkové rezervace (MPR).

Žádost o parkovací kartu se podává na Městském úřadě ve Znojmě (ul. Obroková 10), odbor investic a technických služeb, u paní Holíkové (2. NP, dveře č. 106).

 

Tvoříme Znojmo - očima navrhovatelů

Od začátku roku se pracuje na realizacích projektů z prvního ročníku participativního rozpočtování. Některé projekty již sami navrhovatelé převzali, stejně jako poděkování od místostarosty Jakuba Malačky. 

Jaké pocity mají navrhovatelé ze svých projektů, můžete vedět ve videích na YouTube kanále města. 

 

Bruslení pod širým nebem

Venkovní kluziště na Horním náměstí ve Znojmě bude možné využít již od soboty 30. listopadu. Bude otevřené denně od 9:00 do 19:00 hodin, vždy s pauzou mezi 13. a 14. hodinou.

Bruslení je zdarma a k dispozici jsou uzamykatelné skříňky na věci a stánek, kde si můžete nechat nabrousit brusle.

 

Výstava na Obrokové

Na zimní období se exponáty, které v turistické sezóně můžete vidět v Nové a Prašné věži, přestěhovaly na ulici Obrokovou 10. Najdete je pod informačním centrem. 

Podívat se na zbraně a vyzkoušet zbroj můžete od 9:30 do 16:30 (polední pauza 12:00 - 12:30). 

 

Přílohy ke stažení


 

Stáhněte si aplikaci Mobilní Rozhlas / Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.