erb

Město
Znojmo

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 
title image

To nejdůležitější ze znojemské radnice

V letošním roce si celá republika připomíná 30. výročí od sametové revoluce, která nastartovala přechod ke svobodě a demokracii a rozvoj naší země. Ve Znojmě si ho připomeneme několika akcemi, patří mězi ně Den otevřených dveří, koncert Písničkáři v Louce nebo galavečer Znojemská sametová. 

Více se dočtete ve zprávě níže nebo na plakátech akcí v příloze. 

Uctí Den veteránů

Město Znojmo si u příležitosti Dne veteránů připomene památku hrdinů, kteří neváhali bojovat a položit životy za naši vlast.

Pietní akt proběhne v pondělí 11. listopadu v 11:00 hodin na Louckém hřbitově ve Znojmě.

 

Svoz bioodpadu

Poslední svoz bioodpadu v letošním roce proběhne ve 47. týdnu, tj. od 18. do 22. listopadu 2019.
 
O zahájení svozu bioodpadu v roce 2020 budeme občany včas informovat. Více informací na webu rodiny Okurkovy.

 

Písničkáři v Louce

Zveme vás na koncert písničkářů, jejichž písně se staly symbolem sametové revoluce.

Vystoupí Jaroslav Hutka, Slávek Janoušek nebo Luboš Pospíšil. 

Tato připomínková akce se uskuteční 15. listopadu od 18:00 hodin v bývalém armádním kině v běžně nepřístupných prostorách Louckého kláštera (přístup z ulice Klášterní).

 

Noc divadel

Nenechte si ujít atraktivní nahlédnutí do zákulisí divadla, zpívání u baru, dětské představení Sněhánky nebo představení Návštěvní den u Miloslava Šimka. 

Noc divadel se ve Znojmě uskuteční 16. listopadu oc 13:00 hodin. 

Rezervace na prohlídky zákulisí a představení je možná v Turistickém informačním centru na ulici Obroková

 

Sametový Den otevřených dveří znojemské radnice

Ve státní svátek 17. listopadu v Den boje za svobodu a demokracii přijměte pozvání na osmý ročník Dne otevřených dveří radnice. Letos s tématem 30. výročí sametové revoluce a bohatým doprovodným programem situovaným nejen do areálu pivovaru.

Komentované prohlídky radnice budou probíhat od 9:00 hodin až do 12:30 hodin.

 

Výstup na věž, výstava či prohlídky

V rámci doprovodného programu Dne otevřených dveří bude možné vystoupit na radniční věž s komentovanou prohlídkou věžních hodin nebo zamířit do areálu pivaru. U rotundy bude umístěna výstava Znojmo – 30 let od sametové revoluce, prohlídky umožní Znojemský městský pivovar, Expozice pivovarnictví nebo Enotéka znojemských vín. Program chystá i Jihomoravské muzeum

 

Cenou Jana Vlka ocení 30 osobností

Znojemská radnice ocení Cenou Jana Vlka 30 osobností různého věku, které díky tomu, že přišla svoboda a demokracie, mohly rozvíjet sami sebe a tím i svoje město a svůj region, a to v různorodých oblastech. 

Galavečer s předáním cen proběhne 17. listopadu od 17:30 v Městském divadle. Místenky jsou zdarma k dostání na Turistickém informačním centru v Obrokové ulici. 

 

Pietní akt

Události 17. listopadu a Den boje za svobodu a demokracii si představitelé města Znojma, různých spolků a sdružení připomenou letos jinak. Ve večerních hodinách a u Městského divadla ve Znojmě. Pietní akt totiž navazuje na galavečer Znojemská sametová, který se koná právě v divadle.

Vzpomínková akce se koná v neděli 17. listopadu v 19:30 hodin před budovou Městského divadla.

 

Ohlédnutí za 17. listopadem v muzeu

Jihomoravské muzeum ve Znojmě nabízí veřejnosti krátké ohlédnutí za událostmi 17. listopadu 1989 prostřednictvím výstavy fotografií v mázhauzu Domu umění. Dosud vesměs neznámé snímky, darované do muzea na podzim loňského roku, pocházejí z fotoaparátu a sbírky znojemského učitele Mgr. Petra Žáka a zachycují zejména průběh generální stávky dne 27. 11. 1989 na tehdejším znojemském „náměstí Míru“ (Masarykově / Dolním). Více informací ZDE

Přílohy ke stažení


 

Stáhněte si aplikaci Mobilní Rozhlas / Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.