erb

Město
Znojmo

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 
title image

To nejdůležitější ze znojemské radnice

Letošní Slavnosti Svatomartinského a mladého vína se uskuteční již 9. listopadu

Svatý Martin letos přijede do Znojma o dva dny dříve. Vína doveze už v sobotu 9. listopadu. Slavnosti Svatomartinského a mladého vína nabídnou návštěvníkům jedinečnou možnost ochutnat první vzorky svěžích vín z letošní úrody znojemských vinařů. V kostele Nalezení sv. Kříže na Dolní České proběhne v 11:00 hodin slavnostní požehnání Svatomartinskému vínu ročníku 2019. Poté budou mít návštěvníci v klášteře dominikánů možnost ochutnat, jaká vína letošní úroda přinesla. 

Jednání zastupitelů

Zastupitelé města Znojma se sejdou v pondělí 11. listopadu 2019 v 15:00 hodin v zasedací místosti zastupitelstva (budova Městského úřadu Obroková 1/12).

Zasedání zastupitelstva jsou vždy veřejná a program jednání je dostupný vždy týden dopředu na webu města. 

 

Nová okna v Louce

Východní fasáda barokního konventu Louckého kláštera má 36 nových oken. Repase se dočkaly také původní dvoukřídlé dveře.

Do výměny oken v této etapě město investovalo přes 3,2 milionů korun a i letos zažádalo o finanční podporu Ministerstvo kultury ČR z Programu záchrany architektonického dědictví.

 

Kalendáře města v prodeji

Kalendáře města Znojma jsou již nyní k dostání v Turistickém informačním centru v Obrokové ulici. Stolní kalendář za 39 korun, nástěnný za 69 korun.

Stolní kalendář je tvořen obrázky na téma Den Země a příroda Znojemska, které tvořili studenti znojemského gymnázia (GPOA). 

Nástěnný kalendář nabízí vždy dva stejné pohledy na různá místa ve Znojmě a v městských částech v rozdílných časových obdobích.

 

Zapojte se do tvorby Jarních Dnů zdraví

V rámci Podzimních Dnů zdraví se letos podruhé uskutečnil Fitness kongres. Sobotní nabitý program byl hlavní událostí Dnů zdraví na jaře i na podzim. Ať už jste kongres navštívili nebo ne, zajímá nás Váš názor na program.

Napište, jaké cvičební lekce byste ocenili příště a jaká konkrétní témata týkající se zdravého životního stylu Vás zajímají.

 

Z programu Znojemské sametové

Dialog dvou světů

V pořadu Dialog dvou světů koncipovaném k památce výročí revoluce jsou konfrontovány dva umělecké světy – divadelní zastupuje herec Jan Potměšil, který bude mimo jiného vzpomínat na Václava Havla, a svět hudební v podobě houslisty a skladatele Václava Návrata

Středa 6. listopadu v 17:00 hodin ve Znojemské Besedě.

 

Znojmo a sametová revoluce

Městská knihovna Znojmo také připomíná výročí sametové revoluce. Příští pondělí promítne autentický dokument o průběhu sametové revoluce ve Znojmě. Program doplní následná beseda s přímými účastníky tehdejších událostí. 

Pondělí 11. listopadu v 17:00 hodin v Městské knihovně Znojmo.

 

Přílohy ke stažení


 

Stáhněte si aplikaci Mobilní Rozhlas / Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.