erb

Město
Znojmo

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 
title image

To nejdůležitější ze znojemské radnice

Znojmo láká další investory, nabízí plochu pro výrobu o velikosti 7000 m2

Znojemská radnice nabízí k prodeji jeden z posledních vlastních pozemků, který je určen pro výrobu. Dva sousedící pozemky o celkové ploše 7 175 m2 nabízí za minimální nabídkovou cenu 700 Kč za metr čtvrteční. Pozemky parc. č. 1889 a 1892 se nacházejí v katastrálním území Oblekovic v prostoru u pískovny u Načeratické ulice. Z hlediska územního plánu jde o plochu smíšenou výrobní. Nabídky mohou zájemci zasílat až do 20. listopadu 2019.

Tvoříme Znojmo: Realizovat se bude 9 projektů

Občané Znojma rozhodli o tom, které z projektů druhého ročníku participativního rozpočtování, projektu Tvoříme Znojmo, se v příštím roce zrealizují. Do hlasování se zapojilo rekordních 3 666 respondentů, kteří svými hlasy rozhodli o realizaci devíti projektů.

Nejvíce hlasů získal projekt Vybudování venkovní lezecké stěny u sportovní haly na ulici F. J. Curie.

 

Znojmo hledá vánoční stromy na náměstí

Město Znojmo hledá jehličnaté stromy, které ozdobí Horní a Masarykovo náměstí v době adventu. Vhodné jsou smrky, jedle nebo stříbrné smrky, vysoké mezi 10–15 metry. Kácení i odvoz stromu bude zajištěno.

Pokud víte o takovém stromu, ozvěte se => kontaktní osobou je městská architektka Iveta Ludvíková (739 389 044; iveta.ludvikova@muznojmo.cz).

 

V listopadu označí kola

Městská policie Znojmo přidala další tří termíny forenzního značení jízdních kol za pomocí syntetické DNA.

Označit si kolo nebo invalidní vozík lze na služebně Městské policie 9., 16. a 17.  listopadu (v čase od 8:20 do 16:20 hodin). Nutná registrace na 515 225 555 či osobně na služebně Městské policie Znojmo.

 

Nabídka práce

Městský úřad Znojmo nabízí dvě pracovní pozice na odboru výstavby:

Referent odboru výstavby

Referent odboru výstavby/právník

Zájemci se mohou hlásit do 4. listopadu 2019. Nástup je možný v lednu 2020, případně dle dohody i dříve.

 

Připomněli si vznik ČSR

V pondělí 28. října se na náměstí Republiky před budovou Okresního soudu sešli zástupci města i široká veřejnost, aby si připomněli vznik samostatného Československa a společně vzdali úctu těm, kteří se o samostatnost a demokracii na našem území zasloužili.

 

Znojemská sametová

V letošním roce si celá republika připomíná 30 let od sametové revoluce, která nastartovala přechod ke svobodě a demokracii a rozvoj naší země. Toto výročí si připomeneme i ve Znojmě. Chystají se besedy, koncerty, den otevřených dveří i speciální Cena Jana Vlka.

Více informací ZDE

 

Přílohy ke stažení


 

Stáhněte si aplikaci Mobilní Rozhlas / Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.