erb

Město
Znojmo

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 
title image

To nejdůležitější ze znojemské radnice

Podzimní Dny zdraví lákají na Fitness kongres i podzimní pěší výšlap

Podzimní Dny zdraví jsou opět tady! Sportovní nadšence čeká novinka v podobě pěšího výšlapu ke třem vyhlídkám (19. října) a letos již podruhé nadupaný Fitness kongres (26. října).

Z cvičebních lekcí na Fitness kongresu se těšte na jógu, tabatu, box pro začátečníky, Bodyweight inspiration workout a kruhový trénink. Nebudou chybět ani přednášky a od 21. do 25. října možnost vyzkoušet si s dětmi kroužky ve Středisku volného času Znojmo. Program Dnů zdraví naleznete v příloze a více informací se dočtete také na www.znojmo-zdravemesto.cz

Na dětských hřištích obmění herní prvky

Radní schválili nákup nových herních prvků na dětská hřiště v hodnotě 483 000 korun.

Rozmístěny budou na 7 hřištích (na Dukelské u Kauflandu, Holandské, na Dělnické, na Máchově náměstí, na Hradišti, v Příměticích u hřbitova, Rákosníčkovo hřiště na Pražské). 

 

Malý sál Kina Svět dostane nové sedačky

Modernizace se dočká málý sál Kina Svět. Opraví se zde podlaha, položí se nový koberec a následně se namontuje 104 nových sedaček. Pro zajímavost: nových sedaček bude o 4 více, než je těch starých. 

Práce potrvají cca 3 týdny a proběhnou v druhé polovině listopadu. Do oprav město investuje 644 000 korun.

 

Opraví kapličku v Kasárnách

Kaplička v Kasárnách, se dočká kompletní rekonstrukce. Opraví se fasáda, vstupní dveře i okna, zkrášlí se zeleň v okolí, vysadí se tu dva keře a jedna lípa a odpočívat budou moci lidé na dvou nových lavičkách. Do opravy město investuje 1,6 milionů korun, přičemž 500 000 korun uhradí dotace z Jihomoravského kraje. 

Počítá se rovněž s restaurování sochy sv. Jana Nepomuckého, to se provede v roce 2020.

 

Uctili památku Karla Gotta

Pro uctění vzpomínky na zpěváka Karla Gotta zajistilo město kondolenční knihu, do které mohli občané vyjádřit své vzpomínky a úctu k panu Gottovi. O víkendu tuto možnost měli v kapli sv. Václava. 

Kniha bude nyní díky spolupráci s Českým rozhlasem předána rodině.

Poděkování patří panu děkanu Jindřichu Bartošovi za spolupráci a poskytnutí prostor kaple sv. Václava.

 

87 725 korun pro hospic

Minulý týden proběhla ve Znojmě akce Koláč pro hospic. Ve stánku Oblastní charity Znojmo na Obrokové ulici měl každý možnost přispět na pořízení kompenzačních a zdravotních pomůcek pro pacienty Domácího hospice Znojmo. 

Konečný výtěžek činí 87 723 Kč.

 

Aktuálně v Domě umění

Jihomoravské muzeum ve Znojmě nabízí řadu výstav a akcí v Domě umění.

Zajít můžete na výstavu kreseb Ivety Polcarové, dnes byla zahájena výstava Živé houby v muzeu (trvá do 17. 10.) a ve středu proběhne přednáška Detektorové hledání a detektorové nálezy v regionu Znojemska.

 

Přílohy ke stažení


 

Stáhněte si aplikaci Mobilní Rozhlas / Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.