erb

Město
Znojmo

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 
title image

To nejdůležitější ze znojemské radnice

Další část obchvatu Znojma je hotová

O víkendu se otevřela druhá část severní smyčky znojemského obchvatu v délce 3,5 kilometrů. Úsek od kasárenské po únanovskou křižovatku zahrnuje celkem 48 stavebních objektů, 5 mostů v průměrné délce 55 metrů a 3 mimoúrovňové křižovatky. Celkem stavbaři museli v tomto úseku položit nový asfaltový koberec o ploše 64 tisíc metrů čtverečních. 

V areálu pivovaru otevřela Enotéka znojemských vín

Společnost Vinotrh ze skupiny LAHOFER otevřela Enotéku znojemských vín, která vznikla renovací nevyužitých prostor části bývalého pivovaru.

Vinotrh je druhým soukromým investorem v areálu. Se svým záměrem město oslovil v roce 2017, kdy byly dva objekty v areálu nabídnuty investorům k dlouhodobému pronájmu. Celková investice do rekonstrukce byla ve výši 13. mil. korun. Veškeré náklady hradil sám investor. 

 

Město Znojmo nabízí dvě pracovní místa

Město Znojmo vyhlásilo dvě výběrová řízení. Na dobu neurčitou nabízí pozice:

Vedoucí oddělení příjmů (odbor finanční) - termín odevzdání přihlášek je16. října. 

Referent odboru územního plánování a strategického rozvoje - termín odevzdání příhlášek 21. října. 

Nástup na obě pozice je možný v prosinci tohoto roku. Více informací v příloze. 

 

Podzimní Dny zdraví startují pěším výšlapem!

Podzimní Dny zdraví se letos uskuteční o dvou sobotách, a to 19. a 26. října. Sportovní nadšence čeká druhý Fitness kongres plný přednášek a cvičebních lekcí (26. října). Dny zdraví ale odstartují už 19. října Pěším výšlapem ke třem vyhlídkám pod vedením Winners Nový Šaldorf. 

Pěší výšlap začíná v Hnanicích v 10:00 hodin (od hotelu Vinice Hnanice) a zájemci mohou opět do Hnanic dorazit vinobusem (registrace na vinobus nutná do 14. října ZDE). 

 

Tvoříme Znojmo: Poslední týden hlasování

Zapojit se do online hlasování o realizaci návrhů v rámci projektu Tvoříme Znojmo, můžete už pouze do 13. října! 

Každý může udělit 5 kladných a 2 záporné hlasy. Po sečtení hlasů z offline hlasování a online hlasování se vytvoří pořadí projektů, které určí, jaké projekty se ve Znojmě a v jeho městských částech v příštím roce realizují. Vyčleněny jsou 3 mil. korun pro projekty v městských částech a 3 mil. korun pro město Znojmo.

 

Vyrazte tento týden do divadla

Moravské klavírní trio představí Hudební lahůdky

Moravské klavírní trio, známé i díky vystoupením s pěveckými hvězdami jako je Eva Urbanová, Dagmar Pecková nebo Štefan Margita, se představí s programem "Hudební lahůdky" v Městském divadle Znojmo ve čtvrtek 10. října v 19:00 hodin.

 

Skupina Screamers se představí již dnes

Nové představení skupiny Screamers, která nabízí pravidelně svým znojemským příznivcům dobrou náladu, uvede Městské divadlo Znojmo již dnes 7. října v 19:00 hodin (nikoli 17. října, jak je uvedeno na některých vstupenkách).

 

Přílohy ke stažení


 

Stáhněte si aplikaci Mobilní Rozhlas / Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.