erb

Město
Znojmo

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 
title image

To nejdůležitější ze znojemské radnice

Město Znojmo s Městskou policií rozjíždí projekt Senioři u přechodů

Město Znojmo a Městská policie chce zvýšit bezpečnost na přechodech, které se nachází v blízkosti škol a školek. V ranních hodinách se u přechodů u některých znojemských škol pohybují strážníci denně, dohlíží na provoz a bezpečnost. Jsou ale i další ulice, které si pozornost vyžadují, z kapacitních důvodů je avšak není možné všechny hlídat. Proto by zájemci z řad seniorů dohlíželi v čase 7:00 - 8:00 hodin na přechody v blízkosti ZŠ Pražská, Slovenská, JUDr. Josefa Mareše, Prokopa Diviše, Mládeže a náměstí Republiky. Odměna za odvedenou práci bude 120,-Kč/hodinu. 

Více iformací a přihlášku získáte na www.mestskapolicieznojmo.cz, na služebně Městské policie (Jana Palacha 2) nebo na tel. čísle 515 225 555.

Tvoříme Znojmo: průběžné výsledky hlasování

V prvních dvou týdnech hlasování o realizaci návrhů Tvoříme Znojmo se zapojilo 2088 respondentů.

V současné době je na prvním místě v hlasování projekt Nábřeží Dyje jako místo k odpočinku i aktivnímu sportování za město Znojmo a projekt Víceúčelové hřiště Kasárna za městské části. Tabulku s prozatímními výsledky naleznete v příloze.

 

Brzy vybudují basketbalové hřiště na Pražské

Další projekt z loňského ročníku Tvoříme Znojmo se brzy dočká realizace. Radní schválili výsledek výběrového řízení na realizátora vybudování basketbalového hřiště na Pražské ulici. Povrch hřiště bude asfaltový, firma zde umístí nové koše a vyznačí hrací pole. Práce by měly začít do dvou týdnů. Přehled loňských návrhů a jejich současný stav je zveřejňován na www.tvorimeznojmo.cz

 

Investice v Oblekovicích

Další investice míří do městské části Oblekovice. Tentokrát se investuje první část opravy kulturního domu.

Výměna oken a dveří kulturního domu - v části, kde se nachází restaurace -  bude stát více než 330 tisíc korun. 

 

Týden sociálních služeb

Týden sociálních služeb se na Znojemsku koná od 7. - 11. října 2019.

Veřejnosti se představí sociální služby a uskuteční se přednášky pro odbornou i laickou veřejnost.

 

Koláč pro hospic

Ve středu 9. října 2019 od 8:00 – 17:00 hodin pořádá Oblastní charita Znojmo na Obrokové ulici sbírkovou akci Koláč pro hospic. Veřejnost bude mít možnost seznámit se s Domácím hospicem Znojmo a přispět na tuto stále využívanější službu.

 

Dýňová stezka

V pátek 11. října 2019 od 18:30 do 20:30 hodin se uskuteční v parku na Komenského nám. další ročník Dýňové stezky. Na všechny děti, které se stezky zúčastní, čeká malý dárek. Rodiče si mohou zakoupit výrobky uživatelů zařízení, které spadají pod Oblastní charitu Znojmo. 

 

Přílohy ke stažení


 

Stáhněte si aplikaci Mobilní Rozhlas / Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.