erb

Město
Znojmo

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 
title image

To nejdůležitější ze znojemské radnice

Znojmo zavádí Portál občana. Komunikovat s úřadem můžete z pohodlí domova a efektivně

Komunikovat s úřadem moderně, z pohodlí domova, a především efektivně, to umožní nová elektronická služba Portál občana, kterou nabízí město Znojmo. Díky portálu si občan vyřídí spoustu záležitostí z vlastního počítače a například kvůli žádosti o kolaudaci nebo platbě poplatků, již nemusí chodit na úřad.

Více informací k funkcím portálu a registraci naleznete v tiskové zprávě ZDE

Ve Staré škole pracují archeologové i dělníci

Od poloviny srpna se pracuje v areálu tzv. Staré školy v Louce, která se má do července 2021 proměnit ve společenské a vzdělávací centrum. 

V současné době provádí archeologové rozsahem dosud největší průzkum kláštera. Postupně se také rozběhly práce uvnitř budovy – byly rozebrány podlahy, vybourány nové dveřní otvory a některé příčky.

 

Pátý workshop COL na téma archeologických nálezů

Ve čtvrtek 26. září 2019 se bude konat již pátý workshop přeshraničního projektu COL – Centrum obnovy společného kulturního dědictví, který se bude soustředit na teorii a praxi archeologických průzkumů.

S archeologem Markem Peškou z Archaia Brno navštíví zájemci právě probíhající vykopávky v areálu Staré školy v Louckém klášteře

 

Žádosti o dotace

Od 14. do 31. října lze žádat o dotace na podporu kultury, sportu, volnočasových aktivit dětí, mládeže a seniorů, na podporu sociálních služeb či rodinných aktivit.

Pro žadatele se uskuteční i konzultační schůzky, a to na odboru školství, kultury a památkové péče (30. 9.) i na odboru sociálním (9. 10.). 

 

První říjen patří seniorům

Již od roku 1990 se každoročně 1. října slaví Mezinárodní den seniorů.

V rámci Rodinné politiky města Znojma je na Den seniorů připravené široké spektrum zajímavých aktivit: poučné vzdělávací akce z různých oblastí, trénování paměti, novinky z oblasti péče o zdraví, kulturní zážitky a mnoho dalšího.

 

Festival dračích lodí

V přírodním areálu dračích a vodních sportů v blízkosti Louckého kláštěra ve Znojmě opět zažijete originální a přátelskou atmosféru na jedné z nejzajímavějších vodáckých akcí v České republice.

Přijďte se podívat na Festival dračích lodí, který probíhá od 26. do 28. září. 

 

Burčákfest

V historických prostorách areálu Louckého kláštera královského města Znojma letos proběhne již 15. ročník oblíbeného burčákového festivalu Burčákfest (27. - 28. září). 

Hlavním kulturním lákadlem bude pro letošní rok zahajovací koncert skupiny WOHNOUT.

 

Přílohy ke stažení


 

Stáhněte si aplikaci Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.