erb

Město
Znojmo

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 
title image

To nejdůležitější ze znojemské radnice

Prohlédněte si památky zblízka a zdarma

Dny evropského dědictví (European Heritage Days) každoročně v září otevírají veřejnosti brány památek, budov, objektů a prostor. A to včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné.

Ve Znojmě budou vybrané památky otevřené zdarma od 7. do 11. září. Vydat se můžete do objektů Jihomoravského muzea, do Expozice pivovarnictví, do znojemských věží nebo do podzemí. 

Předání Ceny města Znojma

Z rukou starosty Jana Groise dnes převzaly svou cenu osobnosti, které svojí činností dělají dobré jméno městu Znojmu, jsou přínosem nejen jeho občanům, ale i celému regionu.

Cenu města Znojma získali: Evžen Adámek (ředitel Oblastní charity Znojmo), Jiří Svoboda (znojemský pedagog), Jaromír Čepička a Zděněk Simek (odborníci v oblasti zemědělství).

 

Rozkvetlé Znojmo má vítěze

Tradiční letní soutěž Rozkvetlé Znojmo opět ocenila nejkrásnější květinovou výzdobu oken, balkonů a předzahrádek znojemských domů a bytů.

Výherci se setkali v pondělí 26. srpna při příležitosti vyhlášení soutěže, kde jim pogratuloval místostarosta Znojma Karel Podzimek. 

Jména vítězů i fotografie jejich rozkvetlé výzdoby naleznete ZDE.

 

Den sociálních služeb rozhýbe náměstí

Již podesáté se představí poskytovatelé sociálních služeb Znojemska. Odprezentují svou činnost a spolu s klienty vytvoří část doprovodného programu.

Na Horním náměstí se bude tančit, zpívat i soutěžit ve středu 4. září 2019.

Celý program naleznete v příloze. 

 

Omezení provozu na Horním náměstí

Ve středu 4. září 2019, tedy v den konání akce Den sociálních služeb, bude omezen provoz na Horním náměstí.

Konkrétně bude platit úplná uzavírka v jeho spodní části (od domu č. 1 na Václavském nám. po dům č. 20 na Horním nám. v čase 8:00 - 18:00).

Více infomací naleznete v příloze. 

 

Kolo pro život odstartuje v sobotu

Nejoblíbenější závod seriálu Kolo pro život zve milovníky horských kol a vína do překrásné jihomoravské krajiny. Znojmo Burčák Tour Kooperativy se ve Znojmě a jeho okolí koná 7. září. 

Cyklisté si mohou vybrat ze dvou závodních tras (trasy B a C) a jedné nezávodní (trasa D). První závod startuje v 11:30 z Masarykova náměstí (57 km).

V den závodu budou platit i dopravní omezení - viz příloha.

 

Tvoříme Znojmo: Přijďte podpořit navrhovatele

Druhý ročník participativního rozpočtování, projekt Tvoříme Znojmo, vstupuje do další fáze.

Všichni navrhovatelé, jejichž projekty byly posouzeny jako realizovatelné, odprezentují své nápady veřejnosti v úterý 10. září 2019 od 16:00 hodin v Konferenčním sále Agrodomu na Dvořákově ulici.

Na místě také proběhne první kolo hlasování. To druhé - online - startuje v pondělí 16. září.

 

Přílohy ke stažení


 

Stáhněte si aplikaci Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.