erb

Město
Tišnov

mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
title image

Tišnovské kulturní léto 2019 - CONCENTUS MORAVIAE – Kostel sv. Václava

CZECH ENSEMBLE BAROQUE CHOIR / SBORMISTR TEREZA VÁLKOVÁ A KAREL MARTÍNEK / VARHANY, VARHANNÍ POZITIV

Hvězdný festival vážné hudby opět přijíždí do Tišnova a přiváží nám jedinečný soubor i s varhanním virtuózem. Czech Ensemble Baroque Choir inspirován festivalovou dramaturgií nabídne nejen skladby dvou „symbolů” vídeňské hudební kultury (J. Haydna a F. Schuberta), ale také romantickou tvorbu různých evropských národů – uslyšíme dílo italského labužníka Rossiniho, který svým přestěhováním do Francie zastupuje hned dva státy, židovského německého hudebního poeta Mendelssohna Bartholdyho a nakonec žalmy z pera slavného ruského autora 19. století. Karel Martínek sbor doprovází, vystupuje i v roli sólisty v nádherné Mendelssohnově varhanní sonátě, a dokonce projeví své aranžerské schopnosti v adaptaci Schubertova klavírního partu pro varhany. Program nabízí krásné momenty během romantické cesty po Evropě a dává nahlédnout na to, jak různorodé jsou evropské pohledy na biblické dědictví spojující židovskou a křesťanskou tradici.

Pondělí 17. června v 19.30 h, kostel sv. Václava v Tišnově
Vstupné předprodej: 250 Kč / snížené 150 Kč. Snížené vstupné je určeno pro studenty, seniory 65+, ZTP a ZTP/P.
Předprodej: TIC Tišnov, náměstí Míru 120

VYSÍLÁ RADIOKLUB TIŠNOV

Nová výstava v tišnovském muzeu, tentokrát věnovaná historii Radioklubu Tišnov od jeho vzniku v roce 1955 až po současnost. Výstava představí dobovou vysílací techniku, samostatnou část tvoří sekce věnovaná historii rozhlasu a rádia z 20. až 80. let 20. století, zapůjčená z Technického muzea Brno. Nebude chybět ani vysílačka a živé vysílání přímo z muzea!
Vernisáž proběhne ve středu 19. června v 18 hodin.

Výstava v Muzeu města Tišnova potrvá od 19. června do 15. září 2019
vstupné 60 Kč / děti do 12 let a důchodci 30 Kč.

EVERYMAN aneb země peciválů - OPEN air SPECIÁL

Karasovo divadlo v produkci Pavla Hanáka - Tišnovské kulturní léto 2019 - Everyman NAPOSLEDY a v unikátním prostoru!
Speciální představení pod širým nebem v areálu parku Nemocnice Tišnov, Purkyňova 279
Brány pro diváky se otevřou v 19 h, začátek představení v 20 h.
POZOR - kapacita je omezena a sezení není číslováno.

Vstupné předprodej: 230 Kč / snížené 190 Kč. Vstupné na místě: 280 Kč / snížené 230 Kč. Pro držitele divadelního předplatného MěKS na sezonu 2018/19 platí 50% sleva v předprodeji. Snížené vstupné je určeno pro mládež do 15 let, seniory 65+, ZTP a ZTP/P. Předprodej: TIC Tišnov, náměstí Míru 120.

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ u tišnovských hasičů

Hasičský záchranný sbor JmK stanice Tišnov a JSDH města Tišnova pořádají Den otevřených dveří.

Akce se uskuteční v sobotu 15. června 2019 v době od 8 do 15 hod. v areálu hasičského záchranného sboru na ulici Olbrachtova 839 (pod viaduktem u silnice Tišnov - Hradčany).

Na místě bude možné zhlédnout ukázky techniky a vybavení hasičů, je možné si vyzkoušet osobní ochranné prostředky hasiče, včetně dýchacího přístroje. Zájemcům bude představeno zázemí stanice. Pro děti jsou připraveny oblíbené atrakce (hašení domečku, tunel, nácvik resuscitace, apod.)


Stáhněte si aplikaci Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.