erb

Město
Tišnov

mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
title image

Radůza se vrací do Tišnova!

Prvním velkým koncertem Tišnovského kulturního léta bude hudební zážitek v podání jedné z nejoriginálnějších autorek současné české hudby. Její umělecká dráha připomíná některé „pohádkové" životopisy. Na ulici ji v roce 1993 objevila Zuzana Navarová a již tři dny na to zpívala ve svatyni českých zpěváků, v pražské Lucerně. O pár týdnů později zde pak triumfovala jako předskokanka slavné americké písničkářky Susanne Vega, o šest let později měla stejnou čest při koncertě Mikea Oldfielda. Od té doby vydala několik velmi úspěšných sólových alb, která bez jakékoliv reklamy lámou rekordy v prodejnosti, získala několik zlatých Andělů a bodovala také v anketě Zlatý slavík. Díky své jedinečnosti a originálním písním, čerpajících především z české tradice, zaujala i publikum v zahraničí, například Polsku a ve Francii.
Tentokrát nám představí se svou kapelou průřez dosavadní tvorbou. Zazní nejen písně z nového alba Muž s bílým psem (říjen 2018), ale i písničky z prvních desek. Radůza se zvládne doprovodit na několik hudebních nástrojů, její zpěv hřmí, ale i jemně vypráví dojemné příběhy.

Koukněte se na web Radůzy.

Úterý 11. června v 19.30 h, Zahrádka U Palce
Vstupné předprodej: 280 Kč / snížené 230 Kč. Vstupné na místě: 340 Kč / snížené 280 Kč. Snížené vstupné je určeno pro mládež do 15 let, seniory 65+, ZTP a ZTP/P. Předprodej: TIC Tišnov, náměstí Míru 120

Výstava o Černobylu končí v neděli


Výstava fotografií Luďka Ovesného ukazuje současnou podobu Černobylu, zejména přilehlé oblasti Pripjať – města duchů. Soubor tvoří 26 fotografií, které doprovodí zvukové kompozice Elišky Cílkové. Výstava je rozšířena také o téma vliv katastrofy na obyvatele Tišnovska. Máte poslední šanci výstavu v Muzeu města Tišnova vidět - končí v neděli 9. června.

Koupaliště zahájí provoz v sobotu 8. června

Novinkou letošní sezóny na tišnovském koupališti je workoutová sestava pro teenagery doplněná fitness prvky pro seniory. V okolí tohoto sportovního hřiště jsou k dispozici také dvě srubová posezení, která poslouží především maminkám s kočárky k odpočinku a také hráčům volejbalu. Pokud na koupaliště vyrazíte pohodlně a bezpečně po nové cyklostezce, pak si před vstupem do areálu můžete nově uzamknout kolo do speciálních cykloboxů.

Koncert Ha-kapely na Zahrádce U Palce

Každý, kdo má rád retro-pop, funky, latin, jazz či jazz-rock si přijde na své díky osobitým aranžím, které nám od roku 2000 pravidelně přináší jazzový hudebník a klavírista, profesí učitel hry na piano v hudební škole Ladislav Havlík se svojí kapelou. Dnes již 11členná skupina nevznikla jako většina adolescentních skupin ujíždějících na vlně garážového bigbítu, ale jako projekt školního orchestru ZUŠ Tišnov.

Během svého působení prodělala skupina mnoho změn, ať už personálních či kvalitativních. Velkým přínosem pro skupinu byla spolupráce s Janem Beránkem na jeho komponovaných pořadech věnovaných výročím významných skladatelů (R. Rodgerse, J. Ježka a dalších). Po celou dobu své existence hraje Ha-kapela převzatou tvorbu jazzových a soulových klasiků (George Gershwina, Phila Woodse, Joa Zawinula či Jamese Browna, Raye Charlese, ..) nebojí se však zavítat i do žánru retro-popu. Cílem Ha-kapely je oslovit posluchače, kteří chtějí slyšet kvalitní a osobité podání známých písní, pobavit se, či si na koncertě zadovádět a zatančit. Z koncertů Ha-kapely se postupem času stala multižánrová akční show, kdy je energie, proudící mezi muzikanty a publikem, téměř hmatatelná.

Chcete sledovat Ha-kapelu na Facebooku?

Sobota 8. června v 19 h, Zahrádka U Palce
Vstupné předprodej: 120 Kč / snížené 100 Kč. Vstupné na místě: 150 Kč / snížené 120 Kč, speciální pro studenty ZUŠ: 50 Kč. Snížené vstupné je určeno pro mládež do 15 let, seniory 65+, ZTP a ZTP/P. Předprodej: TIC Tišnov, náměstí Míru 120,


Stáhněte si aplikaci Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.