Nezobrazuje se Vám E-mail správně? Klikněte zde.

Město Rýmařov

Mobilní Rozhlas

Co se stalo...

Ve čtvrtek 25. dubna proběhlo zasedání zastupitelstva města. Jako host zde vystoupil senátor za bruntálský obvod Ladislav Václavec, který krátce diskutoval se zastupiteli zejména na téma zdravotnictví a dopravy.

Zastupitelstvo schválilo závěrečný účet města za rok 2018 a účetní závěrku za rok 2018, vzalo na vědomí zprávu o hospodaření k 31. březnu 2019 a schválilo rozpočtová opatření. Zastupitelé také schválili hospodářské výsledky společností Teplo Rýmařov s.r.o., Městské služby Rýmařov, s.r.o. a Spojené lesy s.r.o. a zprávu o hospodaření příspěvkové organizace Byterm Rýmařov.

Zastupitelé naplánovali vybudování nového domu s pečovatelskou službou na Lidické ulici s tím, že město požádá o dotaci Ministerstvo pro místní rozvoj. Od 1. září bude ve městě provozovat Diakonie ČCE dětskou skupinu, která může pečovat o děti ve věku 1-6 let.

Rýmařovská kuželna bude v budoucnu vybavena novými drahami tak, aby splňovala požadavky na kvalitativní třídu B dle Technických předpisů ČKA.

Město také plánuje využít možnost dotace na Rozvoj informačních systémů obcí/krajů a související analýzy pro zlepšení komunikace uvnitř veřejné správy i navenek.

Zastupitelé také projednali majetkové otázky – záměry prodejů a prodeje nemovitostí, a také organizační záležitosti příspěvkových organizací. Se všemi usneseními zastupitelstva se můžete podrobně seznámit na webových stránkách města.

1. máj...

Po staletí se nejen v naší zemi udržuje prvomájový zvyk políbit ženu pod rozkvetlou třešní, aby byla po celý příští rok stále krásná a přitažlivá. Nezapomeňte na něj!

Kam za kulturou...

Prachy!!!

Pobavit se můžete v Městském divadle Rýmařov ve čtvrtek 2. května na představení Divadla Palace Prachy!!!

Komedii z typicky anglického prostředí vypráví o poněkud netypické oslavě narozenin a o tom, že obrovský balík peněz může člověku naprosto rozvrátit život.

Vernisáž - Marek Zoth

V pátek 3. května v 16:00 se můžete zúčastnit vernisáže výstavy prací rýmařovského fotografa Marka Zotha v Galerii u Stromu poznání v Městské knihovně Rýmařov.

Až do konce dubna zde ještě můžete vidět obrazy Růženy Sedlářové na výstavě nazvané Krásy světa v tradičním podání.

Hudba plná nápadů a energie zazní ve čtvrtek 2. května 2019 od 18:30 v Jazzclubu SVČ Rýmařov. E Converso tvoří čtyři mladí jazzmani, kteří jsou již dnes pro svou dynamickou a originální hudbu vysoce ceněnými hudebníky.

Městské muzeum Rýmařov a Galerie Octopus zvou na výstavu předních českých výtvarníků - Věra Nováková bude vystavovat sochy, Ivan Sobotka obrazy. Výstava bude zahájena v sobotu 4. května v 16:00 a potrvá až do 29. května.

V kině SVČ můžete v následujícím týdnu shlédnout filmy Avengers: Endgame ve 2D v dabované verzi i s titulky, La Llororna: Prokletá žena, Ugly Dolls a Ostrým nožom.

Občanské sdružení Stránské pořádá v sobotu 4. května od 15:00 tradiční Vítání mláďat spojené s komentovanou prohlídkou farmy, ukázkami stříhání ovcí a soutěžemi pro děti i dospělé.

Kam za sportem...

Fanoušci fotbalového oddílu SK Jiskra budou mít znovu nabitý program - v sobotu 27. dubna se utkají muži A se Spartakem Hulín, v neděli 28. dubna pak muži B se Sokolem Chomýž, starší přípravka s FC Slavoj Olympia Bruntál B a mladší přípravka s Vrbnem pod Pradědem. Na prvního máje se odehraje zápas MSFL se Slávií Kroměříž, v sobotu 4. května poměří své síly žáci s TJ Kopřivnice a v neděli 5. května pak dorost s klubem Vítkovice-Svinov.

V sobotu 27. dubna proběhne 2. kolo badmintonové Ryo ligy – dopoledne se utkají děti, od 15:00 dospělí.

V sobotu 27. dubna dopoledne se také můžete vypravit do Dolní Moravice na okrskovou soutěž v požárním sportu dobrovolných hasičů, která se bude konat na fotbalovém hřišti.

V Horním Městě se bude v sobotu 4. května v areálu Na Josefce konat další závod motokrosového seriálu.

Kam na výlet...

V sobotu 27. dubna se můžete zúčastnit pálení čarodějnic a stavění máje ve Stránském.

V Pradědově galerii v Jiříkově se o víkendu 27.-28. dubna můžete těšit na Čarodějnice v galerii. Ve stejné době se můžete na hradě Sovinci zúčastnit Slavností pánů ze Sovince, které budou zaměřeny na období gotiky a rané renesance. Program bude doplněn o ochutnávky dobové kuchyně, prohlídky hradu s průvodcem a o Sovinecký rébus!

V úterý 30. dubna odpoledne pak na čarodějnice políčí v Horním Městě a v Dolní Moravici. V úterý 30. dubna a ve středu 1. května pak bude na hradě Sovinci probíhat celý Čarodějnický rej – netradiční prohlídky s pravou čarodějnickou atmosférou.

V pátek 3. května v 17:00 se v kulturním domě v Horním Městě seznámíte s Příběhem Titaniku. Vyprávění Dany Šimkové Vás přenese do roku 1912, kdy se spolu s pasažéry a členy posádky nalodíte na legendární Titanik, shlédnete skutečné záběry z tehdejší doby a budete si moci prohlédnout originální artefakty z vraku lodi.

Důležité informace...

Rodiče, nezapomeňte na zápis dětí do mateřské školy!

Kotlíkové dotace

Pokud máte v úmyslu žádat o „kotlíkovou“ dotaci a využít přitom bezúročnou půjčku, kterou město nabízí, hlaste se na odboru regionálního rozvoje MěÚ Rýmařov, nebo vyplňte online formulář.

Černobílé valéry

Až do 9. května můžete posílat černobílé fotografie do soutěže Černobílé valéry, kterou vyhlásilo Volné sdružení fotografů Rýmařov a Středisko volného času Rýmařov.

Jak jste jistě již dříve zaznamenali, redakce Rýmařovského horizontu přesídlí na městský úřad – redaktora Mgr. Jiřího Konečného (a poté i jeho nového kolegu či kolegyni) zastihnete od 1. května ve 3. patře radnice na náměstí Míru, tel.: 554 254 374; mobil: 732 102 489, email: konecny.jiri@rymarov.cz, případně: rymarovsky.horizont@rymarov.cz

Příspěvky do Rýmařovského horizontu lze předat rovněž na podatelně úřadu v přízemí budovy.

přejít na web

Tento e-mail dostáváte na základě registrace do služby Mobilní rozhlas ve Vaší obci.

Podmínky a ochrana údajů nebo změnu nastavení či odhlášení naleznete zde.