erb

Obec
Lhotka

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 
title image

Informace z obce Lhotka

 

Informace z obecního úřadu

Vývoz popelnic

Nejbližší pravidelný vývoz komunálního odpadu je v pondělí 21. 10. 2019 :-)
Popelnice musí být připravené ke svozu ráno od 6.00 hod :-)
http://www.obec-lhotka.eu/odpadové-hospodářství-obce-lhotka/

Upozornění

Upozorňujeme občany, aby na sběrné místo biologicky rozložitelných odpadů u kravína neodkládali odpady znečištěné hlinou a kamením (kořeny stromů, drny, plevel s hlínou a kameny a pod.) Drobný BRO jako je tráva, plevel, listí a pod. patří na hromadu do ohrady, kde si ho přebere obsluha sběrného místa. Větve a klestí na štěpkování se ukládá na hromadu podél kravína, kde bude nasledně zeštěpkováno. Znečištěný odpad pro štěpkování ničí nože štěpkovače.

Pálení mokrého klestí a listí.

Žádáme občany aby pro likvidaci spadaného listí a klestí z ořezu stromů využili domovní kompostéry, případně tento bioodpad odvezli na sběrné místo u bývalého kravína, které je otevřené vždy v sobotu od 10,00 hod do 12,00 hod a nepálili tento odpad. , Co se týká listí, je podle zákona č. 86/2002 Sb. O ochraně ovzduší povoleno pálit pouze "suché rostlinné materiály". Při pálení suchého listí nevzniká žádný černý kouř, který obvykle vidíme. V drtivé většině případu se pálí vlhké listí, kde při nedokonalém spalování různé nespálené zbytky létají vzduchem a dělají onen černý kouř a popílek, který se usazuje po okolí a zdraví rozhodně nepřispívá. V naší obci mají všichni možnost likvidovat biologické rozložitelné odpady rostlinného původu na sběrném místě nebo v domovních kompostérech, tak proč to řešit spalováním a obtěžovat tím své okolí?

Upozornění na porušování obecně závazné vyhlášky

Vzhledem k stížnostem na používání sekaček o nedělích, upozorňujeme, že zastupitelstvo obce vydalo v loňském roce obecně závaznou vyhlášku O regulaci hlučných činností v obci, podle které je každý povinen zdržet se o nedělích a státem uznaných dnech pracovního klidu po celý den veškerých prací spojených s užíváním zařízení a přístrojů způsobujících hluk (motorové pily, křovinořezy, benzínové a elektrické sekačky, cirkulárky, hoblíky a pod.).Porušení povinností stanovených touto obecně závaznou vyhláškou lze postihovat jako přestupek. Proto vás žádáme, dodržujte tuto vyhlášku a dopřejte klidu o nedělích a svátcích svým sousedům i návštěvníků obce.

 

Informace o uzavření obecního úřadu

v pondělí 21. října 2019 bude obecní úřad uzavřen

Děkujeme za pochopení

Odkaz na noviny Mikroregion říjen 2019

Mikroregion říjen 2019


MUDr.Jana Machalová oznamuje -změna ordinačních hodin

  ZMĚNA  ORDINAČNÍCH  HODIN 21. ŘÍJNA – 1. LISTOPADU

 

PONDĚLÍ      21.10.                 8:00-12:00

ÚTERÝ          22.10.                 8:00-12:00

STŘEDA        23.10 .                DOVOLENÁ

ČTVRTEK     24.10.                 8:00-11:00

PÁTEK          25.10.                 sestra 6:30-10:00

PONDĚLÍ     28.10.                 STÁTNÍ SVÁTEK

ÚTERÝ         29.10.                 8:00-12:00

STŘEDA       30.10.                 DOVOLENÁ

ČTVRTEK    31.10.                 8:00-12:00

PÁTEK           1.11.                 sestra 6:30-11:00

 

SESTRA BUDE PŘÍTOMNA V ORDINACI OD 6:30 hodin

Upozornění PČR


„Kdo s koho“ – nákupy v předvánočním období

S blížícími se Vánocemi souvisí i větší návštěvnost obchodních center, a to nejen z důvodu nákupu potravin, ale i dárků pro své nejbližší. V tomto období mívají sebou nakupující také větší finanční hotovost. Je faktem, že i na psychiku nás všech může mít toto náročnější období roku vliv. Moravskoslezští policisté chtějí upozornit veřejnost na možné krádeže při předvánočním nakupování. Samotní poškození totiž svou nepozorností mohou usnadnit páchání protiprávního jednání.

A právě nepozornosti 68leté ženy měl využít neznámý pachatel, který jí v jednom z ostravských obchodních domů odcizil z nákupního vozíku kabelku. Poškozená v ní měla peněženku s finanční hotovostí, platební kartou a osobními doklady. Způsobená škoda byla ženou vyčíslena na částku více jak dva tisíce korun.

V jiném případě měl neznámý pachatel v Ostravě, opět s využitím nepozornosti tentokráte 89letého muže, odcizit z tašky umístěné v nákupním vozíku příruční taštičku s peněženkou. V té se nacházely osobní doklady, platební karta a finanční hotovost ve výši několika tisíc korun. Celkovou škodu vyčíslil poškozený na částku více jak sedm tisíc korun.

Jak je z uvedených případů zřejmé, pachatelům této majetkové trestné činnosti postačí situace, kdy nakupující odloží do nákupního vozíku tašku, kabelku či batoh. Dalším momentem, který mohou pachatelé využít, je situace, kdy nakupující ukládají zboží do zavazadlového prostoru vozidla a například onu tašku či kabelku před tímto odložili do vozidla na místo pro řidiče či spolujezdce. Obvykle vozidlo neuzamknou a přední části nevěnují tolik pozornosti. Tyto typické situace zachytili moravskoslezští policisté i v preventivním videospotu kampaně s názvem „KDO S KOHO“ odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=ID2JtaMu7Kw. Ve spotu je zachycena i další situace, při které dochází ke krádežím, a to v prostředcích MHD. Opět nepozornosti tentokráte třicetileté ženy měl využít pachatel při jízdě v tramvaji v Ostravě. Z tašky pověšené na kočárku měl odcizit peněženku s osobními doklady, finanční hotovostí a platební kartou, vše v celkové hodnotě více jak čtyři tisíce korun.

Ke spáchání uvedených protiprávních jednání stačí opravdu jen krátký okamžik. Navíc poškozeným při krádeži vznikne nejen materiální škoda, ale čeká je například i vyřizování nových dokladů. Policisté proto opětovně apelují na občany, aby při nakupování a rovněž cestování byli obezřetní, své tašky či batohy si řádně uzavírali a nenechávali je volně odložené.

por. Mgr. Lukáš Kendzior,  komisař

Lhotecký krmáš - pozvánky

Něco ze Lhotky

Něco ze Lhotky - video

Pro zlepšováním informovanosti občanů zavádíme v naší obci novou službu - Mobilní Rozhlas.

Doporučte svým známým, aby se zaregistrovali do mobilního rozhlasu a dostávali tak aktuální informace do e-mailu.

 Nově vás budeme informovat o aktuálním dění pomocí různých cílených komunikačních kanálů a to SMS zprávou, hlasovou zprávou, e-mailem nebo zprávou do aplikace. Tato služba je pro občany zcela zdarma a využít ji může každý, kdo se zaregistruje do systému a dobrovolně poskytne kontaktní údaje pro zasílání zpráv. Vše je samozřejmě v souladu s obecným nařízením o ochraně osobních údajů GDPR. Registraci zdarma můžete provést buď přes webovou stránku obec-lhotka.mobilnirozhlas.cz, nebo vyplněním registračního letáku a jeho předáním na obecním úřadě. Touto formou bychom vám chtěli přinést co nejaktuálnější informace jako jsou krizové situace, upozornění na výpadky elektrické energie či odstávky vody, změny úředních hodin, upozornění na splatnost poplatků, informace o odpadovém hospodářství, nových vyhláškách, informace lékařů, pozvánky na veřejné zasedání zastupitelstva, pozvánky na kulturní, společenské a sportovní akce a mnoho dalších informací. Věřím, že tento způsob komunikace, kdy vám budou informace reálně doručené ať jste právě kdekoliv, na rozdíl od informací jen zveřejněných, zjednoduší a zpříjemní život v naší obci.

Stáhněte si mobilní aplikaci Zlepšeme Česko nebo se zaregistrujte na www.obec-lhotka.mobilnirozhlas.cz a společně pojďme zlepšit Lhotku  :-)
 

 


 

Stáhněte si aplikaci Mobilní Rozhlas / Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.