Nezobrazuje se Vám E-mail správně? Klikněte zde.

Město Litoměřice

Mobilní rozhlas

Vážení občané

Zdravíme Vás do dalšího týdne a přinášíme seznam událostí, které by Vám neměly v Litoměřicích uniknout.
S pozdravem,

Vaše město Litoměřice

Jednání zastupitelstva města

Ve čtvrtek 11. dubna, od 16 hodin v hradu

Zveme Vás na jednání Zastupitelstva města Litoměřice konané dne 11. dubna od 16 hodin v Kulturním a konferenčním centru. Pro podrobnosti o programu veřejného zasedání klikněte na odkaz níže.

Desatero priorit města Litoměřice

Napadá Vás, co ve městě změnit? Máte nápad, který by mohl být pro všechny přínosem? Dorazte ve středu 10. dubna od 17 hodin do Kulturního a konferenčního centra. Uskuteční se zde další ročník akce s názvem „Desatero priorit města Litoměřice“.

Konzultace k dotačnímu programu Nová zelená úsporám

Zateplení domu svépomocí, výměna oken a dveří, stavba nízkoenergetického domu, solární panely, zachytávání dešťové vody – i na to můžete získat dotaci. Přijďte se poradit v pondělí 15. dubna od 16 do 17.30 hodin do hradu.

Vinařské Litoměřice 2019

Pátek 12. a sobota 13. dubna, Kulturní a konferenční centrum

Navštivte jednu z nejprestižnějších soutěžních a prodejních výstav vín z Čech, Moravy, ale i zahraničí. Ochutnávky zpestří doprovodný program.

Tržnice a Bydlení na Zahradě Čech

Od středy 10. dubna do neděle 14. dubna, vždy od 9 do 17 hodin

Sortiment pro všechny zahrádkáře, chalupáře a kutily, stavební materiál, vybavení domů a bytů a další zboží nabídnou již tradiční výstavy na Zahradě Čech.

Bavte se s knihovnou

Knihovna K. H. Máchy pro Vás připravila několik zajímavých přednášek, například o skalních útvarech Českého středohoří a přednášku „Filipíny – nejen po stopách José Rizala“. Celý seznam akcí naleznete na stránkách Knihovny K. H. Máchy.

Čištění komunikací – pozor na odtah!

Připravte se na čištění komunikací v blocích Kozinova, a to 8. a 9. dubna, následovat bude 10. a 11. dubna blok Revoluční. Ve dnech 15. a 16. dubna přijde na řadu blok A. Muchy.

Podrobné informace i upřesnění, které ulice do bloků patří, naleznete pod níže uvedeným odkazem.

Jarní odemykání Labské stezky

Destinační agentura České středohoří zve na Jarní odemykání Labské stezky. Akce vhodná pro děti i dospělé se uskuteční 13. dubna na Střeleckém ostrově v Litoměřicích.

Koncerty v Litoměřicích

Zavítejte v úterý 9. dubna od 19 hodin do kostela Všech svatých na benefiční Koncert pro domov. Výtěžek koncertu bude věnován na nákup dětských postýlek pro azylový domov.

Přijďte ve středu 10. dubna od 18 hodin do litoměřického hradu na Koncert orchestrů ZUŠ.

Vítání jara a komentovaná prohlídka v galerii

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích Vás zve na Vítání jara 2019 – Rodinný den v galerii, které se koná 13. dubna od 13.30 hodin. Čeká Vás bohatý program včetně výtvarné performance Patrika Hábla.

Dále pro Vás ve čtvrtek 11. dubna od 17 hodin chystá komentovanou prohlídku výstavy Ivan Ouhel s Janem Brodským.

Velikonoční tvoření

Dům dětí a mládeže Rozmarýn připravuje v sobotu 13. dubna od 9 hodin výtvarné dílničky pro děti i dospělé.

Vernisáž výstavy - Thonetky

Zavítejte ve čtvrtek 11. dubna od 17 hodin na vernisáž výstavy Thonetky – svět ohýbaného nábytku do muzea. Výstava potrvá do 1. září.

Vernisáž výstavy fotografií

Navštivte vernisáž výstavy fotografií Emílie Mrazíkové nazvanou Čtu ze zdí, která se bude konat v pátek 12. dubna od 16 hodin v Dílně ručního papíru. Výstava potrvá do konce června vždy v pondělí a ve čtvrtek.

Jarmark jara

Nenechte si ujít již 6. ročník jarního jarmarku v parku Václava Havla, který v sobotu 13. dubna od 10 hodin představí lokální tvůrce a jejich výtvory i s velikonoční tématikou.

Doprava v Litoměřicích

Rekonstrukce ulice Vavřinecké se přesunula do části ulice Dominikánské, přičemž je uzavřena část okolo křižovatky s ul. Dominikánská a Dlouhá.

Z důvodu oprav povrchu vozovky je od 11. března do 23. dubna dopravě zcela uzavřena ulice Alšova, následuje ulice Hálkova v období od 1. dubna do 3. května. Vždy ve všední dny od 6 do 19 hodin.

Od 25. března do 15. května je úplně uzavřena ulice Na Mostku. Od 16. května do 31. srpna pak dojde k úplnému uzavření ulice Březinova cesta (po etapách-cca od křižovatky s ulicí Pokratická ke křižovatce s ulicí Nezvalova). V mezidobí do 16. května zde budou probíhat přípravné práce – frézování vozovky apod., to však proběhne při částečném omezení opravy. Důvodem omezení je rekonstrukce vodovodu.

Úplně uzavřena je kvůli plánované rekonstrukci plynovodu ulice Svatojiřská (od Václavského nám. k Rybářskému nám.) a to od 1. dubna do 28. června.

Z důvodu rekonstrukce kanalizace a vodovodu je uzavřena ul. Jarošova, a to od 1. do 15. dubna, dále ul. Máchova, od 15. dubna do 30. června, a ul. Horní Dubina, a to v termínu od 24. června do 31. srpna.

Ve dnech 12. a 13. dubna nebude možno zaparkovat v ul. Vojtěšská, na parkovišti v ul. Na Valech (mezi ul. Veitova a Dvořákova) a na parkovišti při ul. Krajská („U hvězdárny“), a to z důvodu pořádání Vinařské Litoměřice 2019.

Více informací

Tento e-mail dostáváte na základě registrace do služby Mobilní rozhlas ve Vaší obci.

Podmínky a ochrana údajů nebo změnu nastavení či odhlášení naleznete zde.