Nezobrazuje se Vám E-mail správně? Klikněte zde.

Město Litoměřice

Mobilní rozhlas

Vážení občané

Začátek dubna nám v Litoměřicích přináší několik zajímavých událostí. Zasíláme jejich výběr pro nadcházející dny. V tomto týdnu také očekávejte ve svých poštovních schránkách Radniční zpravodaj. K vyzvednutí bude i v infocentru na Mírovém náměstí.

Příjemný týden přeje,

Vaše město Litoměřice

Rekonstrukce sídliště v Pokraticích

Rekonstrukce pokratického sídliště bude pokračovat. Zveme vás na prohlídku místa s architekty, která se bude konat ve středu 3. dubna v 16 hodin, sraz u křižovatky Janáčkova a A. Muchy.

Připomínáme možnost vyjádření názoru v dotazníku na webových stránkách města.

Ukliďme Litoměřice

I letos se Litoměřice připojí k celorepublikové akci Ukliďme Česko, která se koná v sobotu 6. dubna. Zapojit se může každý úklidem ve svém okolí, nebo se může od 9 hodin přidat ke skupinkám uklízející odpadky ve vytipovaných lokalitách. Více informací naleznete zde.

Bavte se s knihovnou

Knihovna K. H. Máchy pro Vás připravila zajímavé akce, například debatu s Erikem Tabery či přednášku o netradičním putování Norskem. Celý seznam akcí naleznete na stránkách Knihovny K. H. Máchy.

Bezplatný svoz bioodpadu

Počínaje dneškem začíná svoz bioodpadu z hnědých nádob. Bude probíhat každý sudý týden až do konce měsíce listopadu. Více informací naleznete zde.

Dotace na nádrže na dešťovou vodu

Uvažujete o koupi nádrže na dešťovou vodu? Od 1. dubna můžete využít nový dotační program. Více čtěte zde.

Zavítejte do KKC

V Kulturním a konferenčním centru jsou pro Vás přichystané zábavné akce, například Velikonoční jarmark či představení Smejko a Tanculienka. Celý program naleznete zde.

Benefiční aukční večer pro Hospic sv. Štěpána

Čtvrtek 4. dubna, od 18 hodin, hrad

Zúčastněte se benefiční aukce pro hospic. Můžete se těšit na 42 obrazů a grafik, 25 fotografií, několik objektů a 8 zážitků. Do dražby se můžete zapojit i online. Více informací o aukcí naleznete zde.

Litoměřická porodnice chystá řadu novinek

Na celou řadu novinek se mohou od dubna těšit nastávající maminky, které se rozhodly využít služeb litoměřické porodnice. Více informací naleznete zde.

Vítání jara

Dům dětí a mládeže Rozmarýn připravuje v neděli 7. dubna od 15 hodin akci vycházející z lidových tradic – Vítání jara. Sraz je na Mírovém náměstí.

Čištění komunikací – pozor na odtah!

Připravte se na čištění komunikací v blocích Kocanda, a to 1. a 2. dubna, následovat bude 3. a 4. dubna blok Dalimilova – pod Mostnou horou. Dne 7. dubna přijde na řadu blok Střed a 8. a 9. dubna blok Kozinova.

Podrobné informace i upřesnění, které ulice do bloků patří, naleznete pod níže uvedeným odkazem.

Co hrají v divadle

Divadlo K. H. Máchy Vás zve na několik akcí, například na koncert Symfonického orchestru Konzervatoře v Teplicích, na pohádku O broučkovi či divadelní hru Cock. Celý seznam akcí najdete nastránkách Divadla K. H. Máchy.

Doprava v Litoměřicích

Pokračuje rekonstrukce části ulice Vavřinecké, přičemž je uzavřena část okolo železářství, tj. od křižovatky s ul. Dlouhá ke křižovatce s ul. Kapucínská. Průjezd na Kapucínské nám. je umožněn od ul. Mezibraní (tj. dopravní obsluze).

Z důvodu oprav povrchu vozovky je od 11. března do 23. dubna dopravě zcela uzavřena ulice Alšova, následuje ulice Hálkova v období od 1. dubna do 3. května. Vždy ve všední dny od 6 do 19 hodin.

Od 25. března do 15. května je úplně uzavřena ulice Na Mostku. Od 16. května do 31. srpna pak dojde k úplnému uzavření ulice Březinova cesta (po etapách-cca od křižovatky s ulicí Pokratická ke křižovatce s ulicí Nezvalova). V mezidobí do 16. května zde budou probíhat přípravné práce – frézování vozovky apod., to však proběhne při částečném omezení opravy. Důvodem omezení je rekonstrukce vodovodu.

Úplně uzavřena je kvůli plánované rekonstrukci plynovodu v ulici Svatojiřské (od Václavského nám. k Rybářskému nám.) a to od 1. dubna do 28. června.

Z důvodu rekonstrukce kanalizace a vodovodu dojde k uzavírce ul. Jarošova, a to od 1. do 15. dubna, dále ul. Máchova, od 15. dubna do 30. června, a ul. Horní Dubina, a to v termínu od 24. června do 31. srpna.

Dne 6. dubna od 7 do 20 hodin nebude možno zaparkovat na Tyršově náměstí, a to z důvodu pořádání Velikonočního jarmarku.

Více informací

Tento e-mail dostáváte na základě registrace do služby Mobilní rozhlas ve Vaší obci.

Podmínky a ochrana údajů nebo změnu nastavení či odhlášení naleznete zde.