erb

Město
Litoměřice

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 
title image

Vážení občané

Zdravíme Vás do prvního adventního týdne a přinášíme seznam událostí, které by Vám neměly v Litoměřicích uniknout.

Od středy očekávejte ve svých poštovních schránkách Radniční zpravodaj. K vyzvednutí bude také v infocentru na Mírovém náměstí.
S pozdravem,

Vaše město Litoměřice

Rozsvícení vánočního stromu

V pátek 6. prosince od 15 hodin, Mírové náměstí

Vánočně laděný program plný zábavy začíná v 15 hodin. Vánoční strom v 18 hodin rozsvítí starosta města Ladislav Chlupáč. Více informací zde.

Jednání zastupitelstva města

Ve čtvrtek 5. prosince od 16 hodin v hradu

Zveme Vás na jednání Zastupitelstva města Litoměřice, které se bude konat 5. prosince od 16 hodin v Kulturním a konferenčním centru. Pro podrobnosti o programu veřejného zasedání klikněte na odkaz níže.

 

Setkání s podnikateli

Ve čtvrtek 5. prosince od 8 hodin, MěÚ

Letos poslední neformální setkání litoměřických podnikatelů s tajemníkem a dalšími zástupci městského úřadu se uskuteční v kanceláři tajemníka (MěÚ, Mírové náměstí, Litoměřice.). Přijďte si popovídat o chystaných novinkách a zeptat se na to, co Vás zajímá.

 

Vernisáž v galerii

Zavítejte ve čtvrtek 5. prosince od 17.30 do Severočeské galerie výtvarného umění na významnou vernisáž výstavy Na rozhraní času - Litoměřický biskup Emanuel Arnošt z Valdštejna a Cranach a severozápadní Čechy. V minigalerii pak můžete zhlédnout výstavu s názvem Krajinou matematických her.

 

Mikulášská s Rozmarýnem

Mikulášská s Rozmarýnem se letos uskuteční ve středu 4. prosince od 16 do 17.30 hodin v Jiráskových sadech u dětského dopravního hřiště. Pro děti jsou připraveny soutěže a diskotéka. S sebou si doneste mikulášský balíček označený čitelně jménem dítěte.

 

Adventní jarmark

V sobotu 7. prosince od 10 hodin se v hradu bude konat tradiční adventní jarmark lidových řemesel s vánoční tematikou. Přijďte si v klidu a bez stresů nakoupit krásné dárky pro své blízké nebo třeba jen sobě pro radost.

 

Co hrají v divadle?

Divadlo K. H. Máchy Vás zve na několik akcí, například na představení Vzhůru dolů či vystoupení žáků literárně – dramatického oboru Základní umělecké školy Litoměřice. Celý seznam akcí naleznete na stránkách Divadla K. H. Máchy.

 

Mikulášská nadílka

Přijďte ve čtvrtek 5. prosince od 17 hodin do kostela Všech svatých na Mikulášská nadílka pro děti. Čeká Vás hraný příběh o sv. Mikuláši a rozdávání dárků. Balíčky označené jménem dítěte dodají rodiče. Přijďte si připomenout skutečné poselství tohoto svátku, bez čertů a zbytečného strašení.

 

Co chystá KKC

V Kulturním a konferenčním centru pro Vás připravují několik zajímavých akcí, například vánoční koncert skupiny Fešáci či koncert Štefana Margity. Celý seznam akcí naleznete zde.

 

Bavte se s knihovnou

Knihovna K. H. Máchy pro Vás připravila několik zajímavých akcí, například besedu klubu celiakie či projekci filmu Moje století a besedu s režisérkou. Celý seznam akcí naleznete na stránkách knihovny.

 

Komentovaná prohlídka v muzeu

Navštivte v úterý 3. prosince v 17 hodin v muzeu komentovanou prohlídku výstavy Město na dvou pahorcích s kurátorem výstavy PhDr. Oldřichem Kotyzou.

 

Vánoční koncert Cantica Bohemica

Přijďte 6. prosince v 16.30 do bývalého jezuitského kostela Zvěstování Panně Marii na vánoční koncert Cantica Bohemica.

 

Kupředu vzad

Přijďte 6. a 7. prosince do hospody U Letního kina zavzpomínat na sametovou revoluci a co jí předcházelo. Více informací zde.

 

Doprava v Litoměřicích

Dne 7. prosince od 7 do 20 hodin nebude možno zaparkovat na Tyršově náměstí z důvodu pořádání akce Adventní jarmark.

Dále 5. prosince od 12 do 20 hodin bude omezeno parkování na části Mírového náměstí z důvodu rozsvícení vánočního stromu.

Od 10. do 23. prosince bude omezeno parkování na části Mírového náměstí z důvodu konání akce Vánoční trhy se Zahradou Čech.

Více informací

 

Stáhněte si aplikaci Mobilní Rozhlas / Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.