erb

Město
Litoměřice

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 
title image

Vážení občané

V tomto týdnu nás čeká státní svátek, Den boje za svobodu a demokracii, s kterým se pojí několik zajímavých událostí.

Přejeme Vám klidný listopadový týden a zasíláme kromě pravidelných dopravních informací také několik pozvánek na kulturní akce v Litoměřicích.
S pozdravem,

Vaše město Litoměřice

30 let svobody

Promítání v kině

Přijďte dnes od 19.45 do Kina Máj na speciální dvojprogram - Filmové týdeníky a Lidská práva v ČSSR.

Výroční večer

Ve čtvrtek 14. listopadu se od 18 hodinKině Máj koná vzpomínkový večer „30 let svobody“, kterým provede moderátorka Světlana Witowská. Ke zhlédnutí bude filmový dokument, uskuteční se beseda s významnými osobnostmi revolučního dění, diskuse s lidmi, vše zpestří hudební produkce apod. Besedovat kromě hlavních aktérů místních událostí v čele se Zdeňkem Bártou přijde i účastník celorepublikového dění, bývalý senátor za Litoměřicko a nynější europoslanec Alexandr Vondra.

Sametová neděle

V den 30. výročí sametové revoluce, tedy v neděli 17. listopadu, se od 10 hodin uskuteční bohoslužba v kostele Všech svatých jako poděkování za 30 let svobody. O hodinu později bude slavnostně odhaleno na budově České spořitelny na Mírovém náměstí dílo ve tvaru trikolory pocházející z dílny litoměřické akademické sochařky Alžběty Kumstátové. Více zde.

Veřejná diskuze na téma dopravy

Pondělí 11. listopadu v 17 hodin v modrém salonku KKC

Podílejte se na tvorbě dlouhodobé vize rozvoje dopravy. Zúčastněte se dnes 11. listopadu od 17 hodinmodrém salonku KKC veřejné diskuze k Plánu udržitelné městské mobility.

 

Podpořte dětské oddělení nemocnice

Dobročinná akce na podporu dětského oddělení litoměřické nemocnice se uskuteční v sobotu 16. listopadu od 13 hodinKrušovické pivnici. Dobrovolným příspěvkem za polévku či guláš podpoříte dětské oddělení.

 

Město Litoměřice ocení „Srdcaře“ i nejkrásnější provozovny

Město Litoměřice zanedlouho ocení své „Srdcaře“ i nejkrásnější provozovny. Slavnostní vyhlášení druhého ročníku „Srdcař Litoměřic“ a předání ocenění „Krásná provozovna 2019“ se uskuteční ve středu 13. listopadu od 19 hodin v konferenčním sálu hradu.

Více informací

Co hrají v divadle?

Divadlo K. H. Máchy vás zve na několik akcí, například na Koncert ZUŠ či hru Hrobka s vyhlídkou.

Celý seznam akcí naleznete na stránkách Divadla K. H. Máchy.

 

Škola 2019

Úterý 12. listopadu od 9 hod v KKC

Výstava je nejširší nabídkou prezentací středních škol a učilišť pro žáky posledních ročníků základních škol z celého litoměřického regionu.

 

Bavte se s knihovnou

Knihovna K. H. Máchy pro vás připravila několik zajímavých akcí, například událost Svatý Martin či besedu V divočině jako v nebi s Alešem Palánem.

Celý seznam akcí naleznete na stránkách knihovny.

 

Co chystá KKC?

V Kulturním a konferenčním centru pro vás chystají v sobotu 16. listopadu od 15 hodin příjemné setkání Loudadlo & JŮ a HELE - Vánoční čas.

Celý seznam akcí naleznete zde.

 

Úklid komunikací

Na čištění komunikací (úklid listí) se dnes a zítra připravte v bloku Kozinova. Ve dnech 13. a 14. listopadu bude následovat blok Štursova a 18. a 19. listopadu blok Stránského.

Podrobné informace i upřesnění, které ulice do bloků patří, naleznete zde.

 

Farmářské trhy

Zavítejte v pátek 15. listopadu od 7.30 do 13 hodin na farmářské trhy. Potěší vás každý pátek na Tržnici Felixe Holzmanna.

 

Doprava v Litoměřicích

Ulice Ladova je po rekonstrukci již průjezdná. 

Z důvodu oprav komunikací prováděných Technickými službami města je dopravě zcela uzavřena od 30. září do 29. listopadu ulice Družstevní.

Do 21. listopadu je z důvodu rekonstrukce kanalizace a vodovodu uzavřena ulice Kamýcká od křižovatky s ulicí Plešivecká. Průjezd IZS a autobusů je zajištěn. Rekonstrukce SVS lze sledovat i zde na interaktivní mapě společnosti.

Více informací

 

Stáhněte si aplikaci Mobilní Rozhlas / Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.