erb

Město
Litoměřice

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 
title image

Vážení občané

V tomto listopadovém týdnu Vám posíláme kromě pravidelných dopravních informací také několik pozvánek na kulturní akce v Litoměřicích.

Se srdečným pozdravem,

Vaše město Litoměřice

Referendum o budoucnosti litoměřické nemocnice

Již tento pátek 8. listopadu 2019, v době od 10.00 hodin do 20.00 hodin se bude konat místní referendum. Více informací naleznete zde.

Co chystá KKC

V Kulturním a konferenčním centru pro Vás připravují několik zajímavých akcí, například koncert Jakuba Smolíka, vyhlášení výsledků Park roku 2019 či Taneční odpoledne.

Celý seznam akcí naleznete zde.

 

Benefiční aukce s Chantal Poullain

Zažijete neopakovatelnou dražební atmosféru. Přijďte ve čtvrtek 7. listopadu od 18 hodin do Hradu Litoměřice na jubilejní společenský večer spojený s benefiční aukcí.

 

30 let svobody

Jaká byla sametová revoluce na Litoměřicku?

Od dnešních 15 hodin budete mít možnost prohlédnout si nejen dobové tiskoviny a fotografie, ale i souhrn historických událostí, které formovaly revoluční dění v našem městě a okolí před 30 lety. Výstava bude k vidění na Mírovém náměstí do 24. listopadu.

Univerzity a svoboda

Je název celovečerního dokumentu reflektující všechny hlavní problémy světového i českého vysokého školství. Po projekci, která se uskuteční ve středu 6. listopadu v 19.30 v Kině Máj, následuje beseda s jedním z tvůrců filmu Vítem Janečkem a Jiřím Smrčkou, ředitelem odboru Kanceláře Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství, a s vysokoškolským pedagogem Martinem Šimsou.

Co hrají v divadle?

Divadlo K. H. Máchy Vás zve na několik akcí, například na koncert Paganini a Dvořák – Excelentně spolu, hru Přelet nad kukaččím hnízdem či pohádku O Palečkovi.

Celý seznam akcí naleznete na stránkách Divadla K. H. Máchy.

 

Setkání s podnikateli

Ve čtvrtek 7. listopadu od 8.30 hodin, Litohub

Neformální setkání litoměřických podnikatelů s tajemníkem a dalšími zástupci městského úřadu se uskuteční v sídle Litohub, s.r.o. Mírové nám. 167/36, 412 01, (v budově Komerční banky). Přijďte si popovídat o chystaných novinkách, o novém grafickém vizuálu města Litoměřice a zeptat se na to, co Vás zajímá.

 

Bavte se s knihovnou

Knihovna K. H. Máchy pro vás připravila několik zajímavých akcí, například besedu o nízkonákladovém cestování, beseda o bezpečném surfování dětí na internetu či vyhlášení vítězů soutěže Máchovou stopou.

Celý seznam akcí naleznete na stránkách knihovny.

 

Představení nových exponátů

Galerie a muzeum litoměřické diecéze ve čtvrtek 7. listopadu od 17 hodin představí nové exponáty ze sbírek Biskupství litoměřického a jednotlivých farností.

 

Přednáška muzeum

Zavítejte ve čtvrtek 7. listopadu od 17 hodin do muzea na přednášku Litoměřická skrytá gotika.

 

Farmářské trhy

Zavítejte v pátek 8. listopadu od 7.30 do 13 hodin na farmářské trhy. Potěší Vás každý pátek na Tržnici Felixe Holzmanna.

 

Veřejná diskuze na téma dopravy

Podílejte se na tvorbě dlouhodobé vize rozvoje dopravy. Zúčastněte se v pondělí 11. listopadu od 17 hodinmodrém salonku KKC veřejné diskuze k Plánu udržitelné městské mobility.

 

Úklid komunikací

Na čištění komunikací (úklid listí) se dnes a zítra připravte v bloku Kocanda. Ve dnech 6. a 7. listopadu bude následovat blok Dalimilova – pod Mostnou horou a 11. a 12. listopadu blok Kozinova. Podrobné informace i upřesnění, které ulice do bloků patří, naleznete zde.

 

Doprava v Litoměřicích

Úplně uzavřena je z důvodu rekonstrukce komunikací (vozovka, chodníky, parkovací stání) ulice Ladova, a to do 15. listopadu

Z důvodu oprav komunikací prováděných Technickými službami města je dopravě zcela uzavřena od 30. září do 29. listopadu ulice Družstevní.

Do 21. listopadu je z důvodu rekonstrukce kanalizace a vodovodu uzavřena ulice Kamýcká od křižovatky s ulicí Plešivecká. Průjezd IZS a autobusů je zajištěn. Rekonstrukce SVS lze sledovat i zde na interaktivní mapě společnosti.

Více informací

 

Stáhněte si aplikaci Mobilní Rozhlas / Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.