erb

Město
Litoměřice

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 
title image

Vážení občané

Se začátkem týdne Vám přinášíme přehled událostí v Litoměřicích v nadcházejících dnech.
Příjemný týden Vám přeje

Vaše město Litoměřice

Pietní akt

sobotu 2. listopadu v 15 hodin se na litoměřickém hřbitově uskuteční významný pietní akt. Koná se u příležitosti právě uplynulých 20 let od úmrtí válečného hrdiny, čestného občana města Litoměřice, generála Františka Chábery, dále Památky zesnulých.

Referendum o budoucnosti litoměřické nemocnice

Místní referendum se bude konat v pátek 8. listopadu 2019, v době od 10.00 hodin do 20.00 hodin. Více informací naleznete zde

 

Splatnost poplatku za komunální odpad

Připomínáme, že se blíží splatnost poplatku za komunální odpad. Pokud ještě někdo nemá zaplaceno, ať tak učiní nejpozději do čtvrtka 31. října.

 

Hlasujte pro „Srdcaře“

Jen do konce října můžete vybrat nejzajímavější a nejpřínosnější počiny místních podnikatelů. Svým hlasováním ovlivníte, kdo se stane patronem příštího ročníku „Srdcař Litoměřic“.

 

Bavte se s knihovnou

Knihovna K. H. Máchy pro vás připravila několik zajímavých akcí, například besedu s Ladislavem Heryánem, pastorem undergroundu, či besedu o koloniálním obchodu.

Celý seznam akcí naleznete na stránkách knihovny.

 

LITHO LITO: Svátek mrtvých

Přijďte v pátek 1. listopadu od 18 hodin do litografické dílny na akci „LITHO LITO: Svátek mrtvých III“. Čekají vás výtvarné dílny pro děti či promítání animovaného filmu.

 

Vernisáž výstavy fotografií

Zavítejte v pátek 1. listopadu od 17 do 20 hodin do foyer divadla na vernisáž výstavy Salon fotografie. Výstava potrvá do konce roku.

 

Co chystá KKC

V Kulturním a konferenčním centru pro Vás připravují několik zajímavých akcí, například One man show TÁTA, či 2. Absolventský ples.

Celý seznam akcí naleznete zde.

 

Rozmarýn připravuje

DDM Rozmarýn připravuje pro rodiny s dětmi ve čtvrtek 31. října "Halloweenské putování". Sraz je v 17 hodin v Jiráskových sadech u fontánky.

Užijte si "Noc a den v Rozmarýnu". Uskuteční se od 19 hodin 1. listopadu do 12 hodin 2. listopadu. Děti se mohou těšit na halloweenskou dílnu a návštěvu krytého bazénu.

 

Jaká byla sametová revoluce na Litoměřicku?

Od 4. listopadu budete mít možnost prohlédnout si nejen dobové tiskoviny a fotografie, ale najdete i souhrn historických událostí, které formovaly revoluční dění v našem městě a okolí před 30 lety. Výstava bude k vidění na Mírovém náměstí do 24. listopadu.

Více informací

Farmářské trhy

Zavítejte v pátek 1. listopadu od 7.30 do 13 hodin na farmářské trhy. Potěší Vás každý pátek na Tržnici Felixe Holzmanna.

 

Čištění komunikací – pozor na odtah!

Připravte se na čištění komunikací v bloku Miřejovická stráň, a to ve dnech 30. a 31. října.

Úklid listí proběhne 4. a 5. listopadu v bloku Kocanda. Podrobné informace i upřesnění, které ulice do bloků patří, naleznete zde.

 

Doprava v Litoměřicích

Úplně uzavřena je z důvodu rekonstrukce komunikací (vozovka, chodníky, parkovací stání) ulice Ladova, a to do 15. listopadu

Z důvodu oprav komunikací prováděných Technickými službami města je dopravě zcela uzavřena od 30. září do 29. listopadu ulice Družstevní.

V termínu od 11. srpna do 31. října je z důvodu rekonstrukce kanalizace a vodovodu uzavřena ulice Kamýcká od křižovatky s ulicí Plešivecká. Průjezd IZS a autobusů je zajištěn. Rekonstrukce SVS lze sledovat i zde na interaktivní mapě společnosti.

Více informací

 

Stáhněte si aplikaci Mobilní Rozhlas / Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.