erb

Město
Litoměřice

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 
title image

Vážení občané

V neděli se rozloučíme s letním časem a vyspíme se o hodinu déle. V pondělí nás čeká státní svátek, který připomene vznik samostatného Československa. Příští rozesílku tedy najdete ve svých emailových schránkách až v úterý 29. října. V Litoměřicích se tento týden uskuteční několik zajímavých akcí, přinášíme vám jejich přehled.

Se srdečným pozdravem,

Vaše město Litoměřice

Výstava Vznik Městské památkové rezervace Litoměřice

Zavítejte v úterý 22. října od 17 hodin do hradního sálu KKC na reprízu popularizačně-naučné přednášky a výstavy k loňskému 40. výročí vzniku Městské památkové rezervace Litoměřice. Přednáška se bude opakovat ještě 19. listopadu od 17 hodin.

Dny zdraví v Litoměřicích

Kampaň Dny zdraví pokračuje. Po celý říjen na Vás čekají zajímavé akce. Tento týden můžete například využít vstup zdarma do plaveckého bazénu či bezplatné bruslení.  Informace jsou průběžně aktualizovány na facebookových stránkách či webových stránkách Zdravého města Litoměřice.

 

Co hrají v divadle?

Divadlo K. H. Máchy Vás zve na několik akcí, například na hru Kouzelná vyhlídka či pohádku pro nejmenší O perníkové chaloupce, kterou chystá Sváťovo dividlo.

Celý seznam akcí naleznete na stránkách Divadla K. H. Máchy.

 

Výluka zastaví provoz v úseku Lovosice – Litoměřice horní nádraží

Správa železniční dopravní cesty, s.o. informuje, že v termínu od 21. do 25. října, vždy od 7 do 14 hodin, proběhne výluka v úseku Lovosice – Litoměřice horní nádraží a zpět (mimo Žalhostice). Cestující přepraví náhradní autobusová doprava. Více informací naleznete zde.

Podatelna je opět přístupná

Přístupná přímo z Mírového náměstí a zcela zrekonstruována je podatelna městského úřadu. Obyvatelé tak již nemusí zacházet do průchodu a podatelnu najdou na jejím původním místě v podloubí.

 

Bavte se s knihovnou

Knihovna K. H. Máchy pro vás připravila několik zajímavých akcí, například besedu klubu celiakie či besedu o zajímavostech ze světa neslyšících.

Celý seznam akcí naleznete na stránkách knihovny.

 

Farmářské trhy

Zavítejte v pátek 25. října od 7.30 do 13 hodin na farmářské trhy. Potěší Vás každý pátek na Tržnici Felixe Holzmanna.

Hlasujte pro „Srdcaře“

Druhý ročník „Srdcař Litoměřic“ se posunul do další fáze. Do konce října mohou Litoměřičané vybrat nejzajímavější a nejpřínosnější počiny místních podnikatelů a svým hlasováním ovlivnit, kdo se stane patronem příštího ročníku „Srdcaře“.

 

Čištění komunikací – pozor na odtah!

Připravte se na čištění komunikací v blocích Pražská, a to ve dnech 21. a 22. října a následovat bude 23. a 24. října blok Pobřežní, dále 30. a 31. října blok Miřejovická stráň.

Podrobné informace i upřesnění, které ulice do bloků patří, naleznete zde.

 

Doprava v Litoměřicích

Úplně uzavřena je z důvodu rekonstrukce komunikací (vozovka, chodníky, parkovací stání) ulice Ladova, a to do 15. listopadu

Z důvodu oprav komunikací prováděných Technickými službami města je dopravě zcela uzavřena od 30. září do 29. listopadu ulice Družstevní.

V termínu od 11. srpna do 31. října je z důvodu rekonstrukce kanalizace a vodovodu uzavřena ulice Kamýcká od křižovatky s ulicí Plešivecká. Průjezd IZS a autobusů je zajištěn. Rekonstrukce SVS lze sledovat i zde na interaktivní mapě společnosti.

Od 12 hodin 25. října do 16 hodin 27. října dojde k uzavírce ul. Vojtěšská (parkoviště) z důvodu pořádání konference Bratrské jednoty baptistů.

Více informací

 

Stáhněte si aplikaci Mobilní Rozhlas / Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.