erb

Město
Litoměřice

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 
title image

Vážení občané

Tento týden je pro nás v Litoměřicích připraveno několik zajímavých akcí. Přinášíme výčet událostí, které by Vám neměly uniknout.

Příjemný podzim,

Vaše město Litoměřice

Gastro food fest

Víkend ve znamení gurmánských zážitků, delikátních chutí i vůní a důmyslně sladěných pokrmů. Gastro food fest proběhne 19. a 20. října na výstavišti Zahrady Čech vždy od 10 hodin.

10. Divadelní benefice ochotnických souborů

do soboty 19. října v divadle Karla Hynka Máchy se koná 10. Divadelní benefice ochotnických souborů. Všichni příznivci prken, která znamenají svět, se mají na co těšit. Výtěžek z celotýdenní benefice podpoří aktivity dětí z náhradní rodinné péče.

 

Dny zdraví

Kampaň Dny zdraví pokračuje. Po celý říjen na Vás čekají zajímavé akce.

Tento týden můžete například využít bezplatné měření cholesterolu, cukru, tuku a krevního tlaku nebo vstup zdarma do plaveckého bazénu či bezplatné bruslení.  Informace jsou průběžně aktualizovány na facebookových stránkách či webových stránkách Zdravého města Litoměřice.

 

Bavte se s knihovnou

Knihovna K. H. Máchy pro vás připravila několik zajímavých akcí, například přednášku o Keni či besedu o původních odrůdách ovoce v našem okolí.

Celý seznam akcí naleznete na stránkách knihovny.

 

Akce v muzeu

Navštivte ve čtvrtek 17. října od 17 hodin přednášku Litoměřické vrcholně středověké hrady s archeologem Milanem Sýkorou.

V rámci Mezinárodního dne archeologie muzeum v sobotu 19. října pořádá komentovanou prohlídku „Město na dvou pahorcích. 800 let od počátku města Litoměřic“. Vstup na komentovanou prohlídku i do expozic muzea bude zdarma.

 

Den dýní

Vytvořte si v sobotu 19. října od 10.30Severočeské galerii výtvarného umění nejkrásnější dýni, tuřín či řepu a soutěžte o hodnotné ceny.

 

Salon fotografií

Zavítejte v pátek 18. října od 9 do 17 hodin na Mírové náměstí na výstavu Salon fotografie.

 

Co chystá KKC

V Kulturním a konferenčním centru pro Vás připravují několik zajímavých akcí, například Duncan tančí, Minidiskotéku v ZOO, přednášku generála Andora Šándora či Taneční odpoledne.

Celý seznam akcí naleznete zde.

 

Hlasujte pro „Srdcaře“

Druhý ročník „Srdcař Litoměřic“ se posunul do další fáze. Do konce října mohou Litoměřičané vybrat nejzajímavější a nejpřínosnější počiny místních podnikatelů a svým hlasováním ovlivnit, kdo se stane patronem příštího ročníku „Srdcaře“.

 

Farmářské trhy

Zavítejte v pátek 18. října od 7.30 do 13 hodin na farmářské trhy. Potěší Vás každý pátek na Tržnici Felixe Holzmanna.

 

Čištění komunikací – pozor na odtah!

Připravte se na čištění komunikací v blocích Stránského, a to ve dnech 14. a 15. října a následovat bude 16. a 17. října blok Palachova, dále 21. a 22. října blok Pražská.

Podrobné informace i upřesnění, které ulice do bloků patří, naleznete zde.

 

 

Doprava v Litoměřicích

Úplně uzavřena je z důvodu rekonstrukce komunikací (vozovka, chodníky, parkovací stání) ulice Ladova, a to do 15. listopadu

 Z důvodu oprav komunikací prováděných Technickými službami města je dopravě zcela uzavřena od 30. září do 29. listopadu ulice Družstevní.

V termínu od 11. srpna do 31. října je z důvodu rekonstrukce kanalizace a vodovodu uzavřena ulice Kamýcká od křižovatky s ulicí Plešivecká. Průjezd IZS a autobusů je zajištěn. Rekonstrukce SVS lze sledovat i zde na interaktivní mapě společnosti.

V termínu od 9. září do 15. října je uzavřena část místní komunikace v ul. Krupka (od ul. Pekařská) z důvodu zřízení přípojky komunikačního vedení.

Více informací

 

Stáhněte si aplikaci Mobilní Rozhlas / Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.