erb

Město
Litoměřice

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 
title image

Vážení občané

Zdravíme Vás do dalšího podzimního týdne a přinášíme seznam událostí, které by Vám neměly v Litoměřicích uniknout.
S pozdravem,

Vaše město Litoměřice

Papučovým dnem odstartoval národní Týden mobilních hospiců

Dnes je Papučový den, který odstartoval týdenní kampaň pro mobilní hospice. Cílem kampaně je upozornit na možnost pečovat o nejbližší až do jejich posledního dne přímo doma s podporou institucí a služeb. V rámci kampaně Vás Hospic sv. Štěpána zve na různé akce, kde představí své služby.

10. Divadelní benefice ochotnických souborů

V pátek 11. října bude zahájen benefiční program 10. Divadelní benefice ochotnických souborů. Série divadelních představení bude pokračovat až do soboty 19. října v divadle Karla Hynka Máchy. Všichni příznivci prken, která znamenají svět, se mají na co těšit. Výtěžek z celotýdenní benefice podpoří aktivity dětí z náhradní rodinné péče.

 

Dny zdraví v Litoměřicích

Litoměřice se opět zapojují do kampaně Dny zdraví. Po celý říjen na Vás čekají zajímavé akce.

Tento týden můžete například využít bezplatné bruslení na zimním stadionu nebo navštívit Jablíčkový den – akce na podporu boje proti rakovině prsu. Informace jsou průběžně aktualizovány na facebookových stránkách či webových stránkách Zdravého města Litoměřice.

 

Bavte se s knihovnou

Knihovna K. H. Máchy pro Vás připravila několik zajímavých akcí, například vernisáž výstavy Paměti kočičích hlav. Na vernisáži bude představena aktuální tvorba sdružení Associace Kubinstadt a vyhlášeny výsledky soutěže. Dále se můžete těšit na projekci filmu „Ještě nekončíme“ s následnou besedou s režisérem filmu. Celý seznam akcí naleznete na stránkách knihovny.

 

Hlasujte pro „Srdcaře“

Druhý ročník „Srdcař Litoměřic“ se posunul do další fáze. Do konce října mohou Litoměřičané vybrat nejzajímavější a nejpřínosnější počiny místních podnikatelů a svým hlasováním ovlivnit, kdo se stane patronem příštího ročníku „Srdcaře“.

 

Drakiáda s Rozmarýnem

Dům dětí a mládeže Rozmarýn chystá v sobotu 12. října Drakiádu. Od 9 do 12 hodin si mohou děti vyrobit draka na dopravním hřišti v Jiráskových sadech. Ve 14.30 bude sraz u Penny marketu. Pouštění draků se uskuteční na Bílé stráni.

 

Benefiční koncert ADRA

Navštivte v neděli 13. října od 17.30 benefiční koncert pro charitativní organizaci ADRA v Modlitebně Církve adventistů sedmého dne.

 

Povídání o víně

Na ochutnávku a Povídání o víně – Bohemia sekt se můžete těšit v pátek 11. října18. hodindegustační místnosti KKC.

 

Vernisáž výstavy

Zavítejte v úterý 8. října od 17 hodin do Státního oblastního archivu v Litoměřicích na vernisáž výstavy Schalekovi – Středoevropská rodina. Výstava potrvá do 10. listopadu.

 

Farmářské trhy

Zavítejte v pátek 11. října od 7.30 do 13 hodin na farmářské trhy. Potěší Vás každý pátek na Tržnici Felixe Holzmanna.

 

Čištění komunikací – pozor na odtah!

Připravte se na čištění komunikací v blocích Bojská, a to ve dnech 7. a 8. října a následovat bude 9. a 10. října blok Štursova, dále 14. a 15. října blok Stránského.

Podrobné informace i upřesnění, které ulice do bloků patří, naleznete zde.

 

Doprava v Litoměřicích

Úplně uzavřena je z důvodu rekonstrukce komunikací (vozovka, chodníky, parkovací stání) ulice Ladova, a to do 15. listopadu

 Z důvodu oprav komunikací prováděných Technickými službami města je dopravě zcela uzavřena od 26. srpna do 11. října ulice Růžovka a od 30. září do 29. listopadu ulice Družstevní.

V termínu od 11. srpna do 31. října je z důvodu rekonstrukce kanalizace a vodovodu uzavřena ulice Kamýcká od křižovatky s ulicí Plešivecká. Průjezd IZS a autobusů je zajištěn. Rekonstrukce SVS lze sledovat i zde na interaktivní mapě společnosti.

V termínu od 9. září do 15. října je uzavřena část místní komunikace v ul. Krupka (od ul. Pekařská) z důvodu zřízení přípojky komunikačního vedení.

Více informací

 

Stáhněte si aplikaci Mobilní Rozhlas / Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.