erb

Město
Břeclav

mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
title image

Informační newsletter z Břeclavi

Hezký páteční den.

Jak už je zvykem, v pátek vám přinášíme informace a pozvánky z Břeclavi. I tento víkend je z čeho vybírat: můžete zavítat jako host či aktivní plavec na Bobří neckyádu nebo pod zámkem okouknout krásné krojr na Setkání přátel jižní Moravy. Chybět nebude hudba v neděli či ve středu a dokonce můžete přijít diskutovat s armádním generálem Petrem Pavlem.

POZOR! Kácení v Kančí oboře
Lesy České republiky oznamují, že ve čtvrtek 25. 7. 2019 proběhne kácení suchých a nebezpečných stromů podél pěšinky od kojenecké vody po cestu Lipínská. Tato pěšinka bude během dne uzavřena. Prosíme cyklisty a místní občany, aby použili objízdnou trasu kolem hájenky v Kančí oboře.


Přijďte besedovat s armádním generálem
Zajímají vás témata spojená s armádou? Pak si určitě nenechte ujít besedu s generálem Petrem Pavlem v Břeclavi!

Jihomoravská komunitní nadace, město Břeclav a MMG Břeclav pořádají v sobotu 27. července od 16:00 hodin besedu s generálem v břeclavské synagoze.

Armádní generál Petr Pavel je bývalý předseda Vojenského výboru NATO a náčelník Generálního štábu Armády ČR, držitel francouzského Řádu čestné legie a amerického řádu Záslužné legie.

Moderovat bude osobnost našeho veřejného života Marie Koldinská.
Doc. Mgr. Marie Koldinská, Ph.D. je historička se specializací na dějiny vojenství, mj. spoluautorka knihy Válka a armáda v českých dějinách, scenáristka a moderátorka diskusních pořadů České televize (Historie.cz, Historický magazín atd.).

Ochlaďte se u gymnázia

Meteorologové slibují návrat tropických teplot a vedro v rozpáleném městě není vůbec nic příjemného. Technické služby města proto instalovaly rám s rosící hadicí na pěší zóně u gymnázia. Další rosící zařízení by se mělo v blízké době objevit u kostela v Poštorné. Podobné osvěžení bude při vysokých teplotách zpříjemňovat také městské letní akce. Na boku rosící brány je uzávěr, kterým si lidé mohou rosení spustit a zastavit.

Baterkománie pokračuje! Přidejte se i vy!
V Jihomoravském kraji probíhá velká soutěž o to, kterému městskému úřadu se podaří vytřídit a k recyklaci předat nejvíce použitých baterií. Tři města, na jejichž radnicích se vybere největší množství baterií v přepočtu na jednoho pracovníka úřadu, získají finanční příspěvek na podporu charitativního projektu. Proto se do soutěže zapojila i břeclavská radnice a vyzývá ke spolupráci všechny Břeclavany.

Úředníci z břeclavské radnice se rozhodli, že v případě získání finanční prémie podpoří desetiletou Markétku z Charvátské Nové Vsi, která se narodila s vrozenou mentální poruchou. Výtěžek akce by byl použit na léčebné pomůcky a prostředky, které by jí ulehčily překonávání každodenních překážek.

Až do 31. října 2019 můžete přinést použité baterie na sběrná místa na městském úřadě – ve vstupní hale (u podatelny) a v budově správních činností ve dvoře. Konkurence je velká a proto nemeškejte a prohledejte doma, v práci či úřadě všechny šuplíky i jiné skrýše a přineste do sběrných nádob na městském úřadě co nejvíce použitých baterií!

Čím více se během půlroční sběrové kampaně vybere baterií, tím více finančních prostředků dají její organizátoři (Jihomoravský kraj a společnost ECOBAT) na vybrané charitativní nebo obecně prospěšné projekty. Konkrétně za každý kilogram odevzdaných baterií to bude 10 korun až do výše 100 000 Kč.

Město vydalo výroční zprávu
Již posedmé vydalo Město Břeclav svou výroční zprávu. Zájemci si v ní mohou připomenout hlavní události loňského roku, najdou zde informace o hospodaření města, realizovaných investičních akcích a opravách, o poskytnutých i přijatých dotacích. Nechybí ani informace o činnosti příspěvkových organizací města.

Tištěná podoba je zájemcům k dispozici v omezeném počtu na podatelně městského úřadu, přečíst si mohou také na internetových stránkách města v sekci Úřad a radnice/Výroční zprávy města

přejít na web

Přílohy ke stažení


Stáhněte si aplikaci Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.