erb

Město
Břeclav

   mr ico Mobilní Rozhlas
Zobrazit v prohlížeči
 
title image

Informační newsletter z Břeclavi

Hezký poslední prázdninový den.

Čeká nás poslední dva prázdninové dny, které můžete strávit na bazénu, ale třeba také u Dyje, kde se jede Slovácká regata. Akcí je nachystáno hned několik, tak si to užijte a pokud budete cestovat autem, dejte na sebe pozor. 

A ještě dneska můžete dát hlas našemu TIC centru - https://www.kampocesku.cz/informacni-centrum/36/tic-breclav…

(při hlasování zadejte e-mail a následně Váš hlas potvrďte na svém e-mailu)

 

Městský úřad Břeclav je nejlepší na jižní Moravě

Už řadu let je Městský úřad Břeclav zapojen do projektu Dobrý úřad. Hlavním cílem tohoto projektu je snaha o zlepšení komunikace mezi městem a jeho občany, o zlepšení poskytovaných služeb a také o získání pozitivní zpětné vazby od občanů.
Letos prvně získal Městský úřad Břeclav zlaté ocenění za nejlepší úřad Jihomoravského kraje.
Už v minulých letech byly výsledky břeclavské radnice pozitivní, teď je Břeclav kromě prvenství v Jihomoravském kraji mezi TOP úřady celé republiky.


Projekt Dobrý úřad poskytuje konkrétní zpětnou vazbu od klientů úřadu, bez které by nebylo možné naplňovat vizi města a úřadu. Tato zpětná vazba je také měřítkem kvality práce úředníků a není vždy jenom pozitivní. Ale i negativní ohlasy úřad posouvají dále v profesionálním přístupu směrem k vyřizování záležitostí v kvalitě, kterou občan požaduje. Výsledky potvrzují, že Městský úřad Břeclav jde správným směrem.


Fungování projektu je jednoduché a občana zatěžuje jen minimálně. Během jednání na úřadě si může ze stojánku vzít formulář, v němž vyplní svou e-mailovou adresu a odbor, na kterém jednání probíhalo. Vyplněný formulář pak vhodí do boxu u hlavního vchodu do radnice. Následně je e-mailem požádán, aby zhodnotil svou zkušenost s úřadem a městem. Hodnocení je anonymní - jakmile je e-mail od občana zadán do systému, je mu přiděleno číslo, a proto není možné zjistit, kdo hodnotil.

 

Oprava mostu - žádost na cyklisty

Žádáme cyklisty, aby v zájmu své vlastní bezpečnosti respektovali dopravní značení, která jsou umístěna v souvislosti s opravami Fučíkova mostu. Vozovka je sice průjezdná oběma směry, nicméně je zúžená. Na vozovce hrozí kolize cyklistů s automobily, na chodníku s chodci. Sesedněte proto prosím při průchodu přes most z kola a přejděte po chodníku.

 

Sochaři budou v parku vytvářet originální lavičky
Již osmý ročník Břeclavského dřevosochání vrátí tuto tradiční akci zpět k pěší zóně u vlakového nádraží. První týden v září budou moci lidé v parku u pavilonu sledovat čtveřici sochařů, kterak budou ze dřeva vyrábět originální lavičky.

Z břeclavských umělců se tradičně představí Josef Fröhlich a Jan Huňař, z Velkých Bílovic přijede Josef Indra a z Dobronic u Bechyně Josef Hodonský. Slavnostní zahájení a představení akce se spojí s ukončením letního cyklu akcí Park žije v sobotu 31. srpna, kde zahraje cimbálová muzika, jazzová kapela a divadelníci zahrají pohádku pro děti. Ukončení 8. ročníku Břeclavského dřevosochání a slavnostní předání výtvorů vedení města je naplánováno na pátek  6. září v 15 hodin. 

"Pár ročníků Dřevosochání zažilo u Domu školství, ale mnohem důstojnější a zajímavější prostředí bude pod stromy v parku, který chceme oživovat kulturními akcemi a kde sochaře při práci uvidí více lidí. Letos jsme se rozhodli pro téma užitého umění ve veřejném prostoru. Lavičkami bychom v budoucnu chtěli zkrášlit zámeckou zahradu u mlýnského náhonu, prozatím však zůstanou v parku, kde vzniknou," doplnil radní Petr Vlasák s tím, že letos se akce koná v rámci projektu Zdravé město Břeclav.

 

Strážníci budou v parku častěji
Zvýšit dohled v městském parku a zamezit porušování jeho provozního řádu. K tomu by mělo přispět nové pracoviště městské policie v bývalém domku zahradníka.

Domeček nabídne strážníkům zázemí nutné pro vyřešení zjištěných přestupků přímo na místě, bez nutnosti někoho převážet na služebnu městské policie. Strážníci zde nebudou přítomni neustále, ale budou na park dohlížet častěji než dosud. Navíc pomocí tlačítka interkomu, které je na domku instalováno, bude možné požádat okamžitě o radu či pomoc, případně rychle přivolat sloužící hlídku městské policie.

"Strážníky teď bude v parku více vidět a věřím, že se zde návštěvníci budou cítit lépe a bezpečněji," je přesvědčen starosta Svatopluk Pěček.

přejít na web

Přílohy ke stažení


 

Stáhněte si aplikaci Zlepšeme Česko

Nová aplikace Mobilního Rozhlasu, která informuje, pomáhá a zachraňuje životy.